5 známek toho, že tě tvůj kluk nebo holka využívá! Jak je na tom tvůj vztah?

13. srpna 2017 14:19
Tak schválně! Pokud splňuješ některý z uvedených bodů, je na čase se nad vaším vztahem zamyslet! Je to opravdu láska? Otestuj se!

ČTI TAKÉ: ŠŤASTNÍ RODIČE! PÁRU Z UPÍRSKÝCH DENÍKŮ NIKKI REED A IANU SOMERHALDEROVI SE NARODILA DCERA!

Kylie Jenner a Tyga

1. Omlouváš před ostatními to, že se k tobě tvůj kluk nebo holka špatně chová

Pokud přátelům automaticky vysvětluješ, že tvůj partner je jen unavený, nebo vystresovaný a jen proto se k vám zrovna nechová hezky, je to podstatný příznak možného využívání, ačkoliv bývá těžké si to uvědomit a přiznat.

via GIPHY

2. Cítíš se kvůli němu/jí méněcenně

Pokud se s partnerem necítíš dobře a nevěříš si, obvykle je to známka toho, že tě využívá. Milující partner by tě měl podporovat, působit ti radost a ne jakýmkoliv způsobem podkopávat tvoje sebevědomí.

via GIPHY

3. Bojí se o tebe přátelé a příbuzní

Když tě někdo využívá, často si to sám/sama nedovedeš a vlastně ani nechceš přiznat. Tvoje okolí ale tento problém nemívá. Pokud ti někdo naznačí, že má o tebe strach, nebo starost, neber to na lehkou váhu a zamysli se nad tím.

via GIPHY

4. Nejsou naplňovány tvoje potřeby

Jsi partnerovi k dispozici v případě jakýchkoliv těžkostí, ale když jsi sám/sama na dně, pomoc nepřichází? Dej si pozor, jestli nejsi ve vztahu ten jediný, kdo se snaží. Ať už spolu chodíte pět dní nebo pět let, podpora by měla být vždy oboustranná.

via GIPHY

5. Vnímáš váš vztah jinak, než ten druhý

Vzájemný respekt znamená, že oba souhlasíte s dynamikou toho, co se mezi vámi děje. I vztahy založené jen na společném užívání si mohou být plné respektu, ale jde o shodu ohledně toho, o co vám oběma jde.

Pokud někoho máte opravdu rádi, přiznat si, že jste využíváni, je to poslední co byste chtěli. Možná máte pocit, že je to pro vás trapné.

Ale přiznat si to znamená výhradně to, že jste se pokusili o vztah s někým, kdo lidi většinou jen využívá. A chyba je na straně toho druhého. Ty máš na mnohem víc!

via GIPHY

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:19 pondělí 11. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

 • 35
  WTF
 • 28
  SUPER
 • 21
  FAIL
 • 13
  LOVE
 • 12
  LOL
 • 11
  OMG

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART