Pozor na to! 5 nejčastějších chyb, které ženy dělají při líčení

11. prosince 2018 11:38
Krásné nanesení make-upu je jako opravdové umění! Jakých chyb se při líčení ženy běžně dopouští?
183 days by trend IT UP

#1 Nevhodný odstín make-upu

Příliš tmavý i příliš světlý make-up je celkem hodně viditelný přešlap. Když se ho dopustíte, vypadáte, jako by vám hlavu k tělu přišroubovali. Přitom nákupu špatného odstínu make-upu se dá snadno vyvarovat. Příště v drogerii nezkoušejte tester na hřbet ruky, kde může mít kůže odlišný odstín, ale naneste ho na krk, případně na okraj čelisti.

#2 Zvýrazněné kruhy pod očima

Spousta žen ve snaze zamaskovat kruhy paradoxně tuhle nedokonalost ještě zvýrazní. Použijí příliš světlý nebo růžový korektor, kvůli kterému vznikne efekt „půlměsíců“ pod očima. Volte raději krycí tyčinku v nažloutlých teplejších odstínech, která bude působit přirozeněji.

#3 Příliš mnoho tvářenky nebo bronzeru

U tvářenky i bronzeru platí pravidlo – méně je více. Navíc odstíny také kupujte spíše přirozenější než výrazně zlaté či růžové. Nechcete přeci vypadat jako Marfuška, že?

MAKE-UP PODLE HOROSKOPU: JAK SE LÍČIT PODLE SVÉHO ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU?

#4 Stíny jako domina

Často se také chybuje při používání očních stínů. Buď jsou příliš intenzivní nebo špatně rozetřené. Pamatujte, že velmi tmavé barvy se nosí jako večerní líčení. Do práce nebo školy volte raději oční stíny v decentnějších tónech. Hezky nevypadají ani stíny nanesené vysoko až skoro k obočí či příliš ostré přechody mezi jednotlivými odstíny.

#5 Špatné konturování rtů

Konturovací tužka na rty by měla být v podobném odstínu jako rtěnka, případně jen lehounce tmavší. Pokud je ale rtěnka viditelně světlejší než kontura, působí to nepřirozeně a lacině.

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:38 středa 10. dubna 2019. Anketa je uzavřena.

 • 30
  LOVE
 • 28
  WTF
 • 24
  OMG
 • 22
  LOL
 • 22
  FAIL
 • 21
  SUPER

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART