15 LET: TOP STOVKA! 100 nejlepších CZ a SK videoklipů sleduj v pondělí od 11:00!

13. července 2017 12:23
ÓČKO slaví patnáct let existence! I díky vám se nám podařilo sestavit unikátní výběr stovky videoklipů, které reflektuji naší hudební scénu za posledních 15 let! Celou stovku můžeš vidět v pondělí na všech ÓČKÁCH, na Youtube i na Facebooku!

ČTI TAKÉ: TÁTA TROLL NAPODOBUJÍCÍ SELFIES SVÉ DCERY ZÍSKAL JEŠTĚ VÍCE LAJKŮ NEŽ ONA!

15 LET: TOP STOVKA

Dej si pořádnou nálož CZ/SK hudby! Rekapitulace kompletní stovky českých a slovenských klipů nominovaných na nejlepší klip za patnáct let existence Óčka je tady!

Kvalitní česká a slovenská muzika a ty nejlepší videa, co u nás vznikly mezi lety 2002 a 2016! Patnáct let - TOP STOVKA! V pondělí v 11:00 na všech ÓČKÁCH, Facebooku, Youtube a ÓČKO TV!

Celou STOVKU nejlepších českých a slovenských klipů odvysíláme v abecedním pořadí.

Patnáctka

Ve čtvrtek 20. 7. večer pak zveřejníme patnáctku nominovaných klipů a spustíme hlasování o nejlepší klip patnáctiletí na webu patnactka.ocko.tv.

Hned několik zářezů mají v playlistu velká česká i slovenská jména jako David Koller, Kryštof nebo Richard Müller i současné populární hvězdy jako Majk Spirit nebo Thom Artway.

VIDEO: 15 LET: TOP STOVKA - na YOUTUBE:
Pusť si playlist stovky nejlepších videoklipů za posledních 15 let, který sestavilo Óčko k příležitosti svých 15. narozenin na základě tipů od diváků:

Patnáctka

Několika kultovními klipy se prosadily ale i specifičtí zástupci metalu (např. Hentai Corporation), elektronické hudby (např. Midi Lidi) či alternativní scény (např. Boris Carloff).

Dle žánru si na vypilované vizuální stránce dává záležet především hip hop, nejvíce z těchto klipů má ve výběru Vladimír518 (sólově i v rámci PSH) a Rytmus.

Zajímavý kontrast tvoří kvalitně natočená hudební videa tvůrců Ondřeje Urbance, Tomáše Kasala či Zdeňka Sopůška k aktuálním hitům Bena Cristovao, Slzy či ATMO music na jedné straně a starší filmařská klasika od matadorů jako je F. A. Brabec s klipem pro Kabáty, Zdeněk Suchý s tvorbou převážně pro Monkey Business, nebo Jakub Kohák, který má ve výběru dokonce sedm zástupců.

Točil například pro Tata bojs, Wohnouty nebo Annu K. Samostatnou kapitolu tvoří oceňovaná a často experimentální tvorba vizuálního umělce Jiřího Scarfa Zajíčka, za všechny jmenujme třeba videoklip Chvátám od Pio Squad.

VIDEO: 15 LET: TOP STOVKA! 100 nej CZ a SK videoklipů sleduj v pondělí od 11:00:

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:23 pátek 10. listopadu 2017. Anketa je uzavřena.

 • 17
  LOVE
 • 14
  SUPER
 • 14
  LOL
 • 12
  WTF
 • 11
  FAIL
 • 11
  OMG

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART