10 způsobů, jak pomoct nejlepší kámošce z depky!

11. listopadu 2017 9:41
Má tvoje kámoška splín a ty ses rozhodla jí pomoct? Máme pro tebe několik zaručených triků, které fungují za každých okolností.

ČTI TAKÉ: 5 důvodů k tomu, ukončit falešné přátelství! Jak poznáš, kdy je čas najít si nové přátele?

Markus a Martinus

1. „Chceš pomoct?“

Ještě před tím než začneš svojí kámošku vytahovat z deprese, zjisti, jestli vůbec o tvou pomoc stojí. Někteří lidé se raději se svou krizí poperou sami než aby se někomu svěřili. Mohlo by se stát, že budeš pro kámošku vymýšlet tipy, jak jí rozveselit a ona o to vůbec nebude stát.

via GIPHY

2. Buď tu pro ní

Ať už tvoje kámoška řeší jakýkoliv problém, ať už krizi v rodině, s klukem nebo se sebou samotné, buď tam s ní. Je jedno, jestli budete celou dobu mlčet, bavit se o tom problému nebo o něčem jiném, čas strávený s ní, pro ní bude nejlepší terapií.

via GIPHY

3. Dělejte něco kreativního

Jestli má vaše kámoška tvořivou mysl, rozhodně jí pomůže trocha barev a dobrý nápad. Kreativita pomáhá od splínů  a povzbuzovat kámošku k tvoření rozhodně ničemu neuškodí. Emoce pomůže uvolnit nejen tvoření, ale i hudba.

via GIPHY

4. Dětské hřiště

Říkáte si, že jít ve svém věku blbnout na dětské hřiště už pro vás není? Tak to se hodně mýlíte. Uvolnit se, zasmát se a vrátit se do dětských let, to je přesně to, co vaše depresivní kámoška potřebuje. Opět vyplavíte emoce a ještě zavzpomínáte, jaké to bylo, když jste si hrály s panenkami.

via GIPHY

5. Dejte si dobré jídlo

Nevěříte? Jídlo vážně pomáhá k lepší náladě. Úplně nejvíc samozřejmě něco sladkého, ale pokud si chcete hlídat váhu, dejte si jídlo s sebou a běžte se projít po městě. Pochutnáte si a ještě uděláte něco pro své zdraví.

via GIPHY

6. Dělejte něco bláznivého

Crazy věci, za které byste se normálně styděli, jsou v době depresí povoleny. Hodně to má podobné s bodem číslo 4. Dělejte cokoliv nečekaného a překvapivého, co vás napadne. Vše je povoleno.

via GIPHY

7. Upeč třeba chleba...

Vědci zjistili, že pečení má pozitivní dopad na náš psychický stav. I když nejste s kámoškou kdovíjaké pekařky, začněte něčím jednoduchým, k čemu budete potřebovat pár surovin. Věřte nám, hravě to zvládnete, zasmějete se u toho a ještě vytvoříte něco, na co budete pyšné. Třeba se pečení stane vaší drogou. 

via GIPHY

8. Povídejte si 

Vypněte veškerou elektroniku, mobil dejte do tichého režimu a povídejte si. Konverzace, která není ničím rušena přispívá k dobrému rozpoložení. Navíc nebudete ničím rušeny a vaše myšlenky se budou plně soustředit na slova té druhé. Vyzkoušejte to. 

via GIPHY

9. Meditujte

Meditace je většinou vhodné provádět sám, ale s kámoškou je to mnohem zábavnější. A ač se to zdá zvláštní, myslete během meditace na někoho, kdo vám ublížil, projděte si v duchu váš vztah a poté dotyčnému přejte něco dobrého. Myslet pozitivně se totiž vyplatí a pomůže to z negativních nálad. 

via GIPHY

10. Kytice nade vše

Květiny pomůžou vaší duši. Vezměte si nůžky a pokud máte možnost, běžte si někam natrhat čerstvé květiny. Uvažte si z nich květinu, kterou si dejte doma na viditelné místo. Nebo si skočte do květinářství a nějakou květinu si kupte. Rozzáří nejen místnost, ale i vaší duši. 

ČTI TAKÉ:  LOUIS TOMLINSON SI DĚLÁ SRANDU Z NIALLA HORANA!

via GIPHY

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 9:41 neděle 11. března 2018. Anketa je uzavřena.

 • 82
  LOL
 • 36
  LOVE
 • 33
  SUPER
 • 15
  WTF
 • 15
  FAIL
 • 14
  OMG
Foto

B89a58r46u90š G

Proč máte na titulní fotce Marcuse and MartinuseV8-o;-D?

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART