10 zajímavostí o Imagine Dragons! Kolik týdnů vydržel hit Radioactive v hitparádách? Překonal rekord!

5. listopadu 2017 18:57
Fanoušci, víte o kapele Imagine Dragons tyhle zajímavosti?

ČTI TAKÉ: Zábavný kvíz: 21 otázek na téma všeobecné znalosti! Jak jsi na tom? Otestuj se!

Imagine Dragons

1. Imagine Dragons se rozhodli, že si postaví malé domácí studio a nahrají v něm desku Smoke and Mirrors. Tvrdí, že nahrávání je mnohem příjemnější, když na něj mají času, kolik chtějí.

2. Kapela podporuje nadaci, která se pomáhá dětem, kteří mají rakovinu. V roce 2013 se setkali s chlapcem trpící rakovinou a jeho rodinou a jeho příběh na ně tak zapůsobil, že se rozhodli nadaci začít podporovat.

3. Singl Radioactive byl pro kapelu zásadní. Píseň strávila 87 týdnů na předních příčkách v Billboard Hot 100. O 11 týdnů tak překonali Jasona Mraze.

4. Kapela nikdy nevysvětlila vznik svého názvu, přesto prozradili, že se jedná o anagram neboli přesmyčku. Jedná se o více slov, která vzniknou z původního slova, tak že se vezmou vždy první písmena a složí se z nich slovo.

5. V jednom rozhovoru zpěvák Dan Reynolds prohlásil, že chce, aby jejich hudba spojovala lidi, aby mohla kapela jezdit po světě a dozvědět se něco více o dalších zemí.

6. Na poslední chvíli kapela dostala nabídku, aby se zahrála na proslulém koncertu v Las Vegas pro 26 000 lidí. Zpěvák kapely Train onemocněl, nahradili je tak Imagine Dragons. Jejich výkon chválila kritika i fanoušci.

7. Singl I Bet My Life je o vztazích zpěváka Dana s jeho rodiči, sleduje jejich vzestupy a pády a nakonec ukazuje, jak moc je má sympatický zpěvák rád a jak silné pouto s nimi má.8. Zpěvák produkoval debutové album skupiny X Ambassadors, které přijala s nadšením i velká část kritiky.

9. O texty se stará Dan Reynolds. Ten dokonce přiznal, že ve 13 letech si půjčil bratrův počítač, aby se mohl věnovat psaní písní.

10. Dan přiznává, že nejupřímnější album, které skupina napsala je Smoke and Mirrors a jsou na něj také velmi pyšní.

ČTI TAKÉ: Taylor chrlí novinky jak na běžícím páse. Co říkáš na její aktuální song? Hit nebo shit? Hlasuj!

‪Evolve World Tour‬ ‪Night 19 - Quebec City‬

Příspěvek sdílený Imagine Dragons (@imaginedragons),

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:57 pondělí 5. března 2018. Anketa je uzavřena.

 • 39
  LOVE
 • 13
  WTF
 • 12
  SUPER
 • 12
  OMG
 • 11
  LOL
 • 11
  FAIL

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART