10 zajímavostí o filmu Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta! Žádný spoilery!

25. května 2017 21:19
Piráti připluli do kin a na filmová plátna se v roli ikonického dobrodruha a antihrdiny Jacka Sparrowa vrátil Johnny Depp. Přečti si deset zajímavostí o téhle filmové novince!

ČTI TAKÉ: JAKO PÁN! TENHLE PRŮMĚRNEJ KLUK SPAL S VÍCE CELEBRITAMI NEŽ TAYLOR SWIFT!

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

‍☠️ 1. Počítačovým pirátům se podařilo ukrást film dva týdny před premiérou a díky tomu vydírali studio Disney tím, že pokud nezaplatí stanovenou částku, tak umístí film na internet volně ke stažení. Na internetu se nejdříve objevilo 5 minut z filmu a následně další 20 minutová část.

‍☠️ 2. Větu: „Dead men tell no tales“ (“Mrtví nevyprávějí příběhy“) řekl už hned v prvním díle Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003) Cottonův papoušek ve scéně, kde proplouvají v mlze s troskami lodí. Stejná věta zazní i ve filmu Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007).

‍☠️ 3. Johnny Depp (kapitán Jack Sparrow) údajně utekl z natáčení v Austrálii, aby se vrátil do USA za manželkou Amber Heard. S tou se oženil zkraje roku 2015 a od té doby se pár neustále hádal. Štáb proto Deppovu manželku vyzval, aby natáčení opustila.

‍☠️ 4. Ve filmu se objeví také Orlando Bloom. Keira Knightley se objeví jen na malou chvíli, ale fanoušci jsou nadšení.

‍☠️ 5. Johnny Depp si ve svém osobním volnu během natáčení poranil blíže nespecifikovaným způsobem ruku. Okamžitě odletěl z natáčení zpátky do Spojených států, kde podstoupil operaci.

‍☠️ 6. Otce kapitána Jacka Sparrowa si kdysi zahrál Keith Richars z Rolling Stones, tentokrát ve filmu pro změnu zazáří jako strýc Jacka samotný Paul McCartney z Beatles! Přemluvil ho k tomu v soukromí samotný Johnny Depp!

‍☠️ 7. Když se zeptali režisérů Ronninga a Sandberga, jak by se chtěli jako piráti jmenovat, řekli, že by rádi byli Captain Morgan a Captain Sharkbait.

‍☠️ 8. Když šel do kin úplně první Piráti z Karibiku, herečce Kaye Scodelario (hraje Corinu) a herci Brentonovi Thwaitesovi (hraje Henryho) bylo teprve 13 a 14 let!

‍☠️ 9. Pro natáčení scén na lodích tvůrčí štáb využil svou rozsáhlou „lodní arénu“, která obsahovala lodě takřka v plné velikosti, připevněné na sofistikovaný systém počítačem ovládaných kardanových závěsů a pohyblivých plošin, vybudovaný oscarovým autorem speciálních efektů Johna Fraziera. Pro potřeby práce se dvěma verzemi lodí – o délce 33 metrů a 40 metrů – tak při použití shodného základního mechanismu výtvarník Nigel Phelps vytvořil více než 10 různých lodí, které na plošinu mohl upevnit.

‍☠️ 10. Když se tvůrci filmu Salazarova pomsta rozhodli vydat na tuto pozoruhodnou pouť, museli přijít s nápadem, kde celý film natočit. Po obhlídce řady lokací po celém světě se nakonec tvůrčí tým rozhodl usadit v turistickém ráji Gold Coast ve státě Queenslandu na východním pobřeží Austrálie. Pátý díl nyní již legendární série Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta se tam začal natáčet 16. února 2015.

Zdroj: CSFD.cz / Falcon

via GIPHY

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 21:19 pátek 22. září 2017. Anketa je uzavřena.

 • 326
  LOVE
 • 97
  SUPER
 • 25
  LOL
 • 22
  FAIL
 • 19
  WTF
 • 19
  OMG

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART