10 zajímavostí o sexy kinohitu Padesát odstínů... Anastasia a pan Grey v akci!

7. listopadu 2017 14:19
Která slavná herečka měla původně film režírovat? Kolik hodin denně trávil před natáčením ve fitku Jamie Dornan? Proč se Dakota Johnson málem vzdala role Anastasie? Čti dál!

ČTI TAKÉ: ZÁBAVNÝ TEST OSOBNOSTI, KTERÝ MUSÍŠ VYZKOUŠET! OTESTUJ I SVÉ NE/PŘÁTELE!

Jamie Dornan a Dakota Johnson - hvězdy Padesáti odstínů

1. Původní jméno, pod kterým autorka „Padesáti odstínů“, spisovatelka E L James publikovala svoje příběhy bylo „Snowqueen´s Icedragon“. V roce 2009 pod vydala trilogii na webu Fanfiction.net.

Autorka románu E. L. James

2. Autorka přiznala, že začala původně záměrně psát knihu podobnou Twilightu! „Inspirovalo mě Stmívání Stephanie Meyer!“, řekla doslova. Co na to Stephanie? „Fifty Shades nejsou můj styl. Nezaujalo mě to“, tvrdí.

Twilight

3. Představitelka Anastacie - Dakota Johnson - svou roli nejdříve ani nechtěla: „Dost jsem se toho bála, některé scény byly dost intenzivní a do poslední chvíle jsem se rozmýšlela, jestli do toho mám opravdu jít!“, přiznala Dakota. „Nikdy předtím jsem nic podobného netočila, díky čemuž jsem se nakonec rozhodla, že to musím zkusit!“, řekla.

Fifty Shades Darker / Padesát odstínů temnoty (2017)

4. Knih ze série „Padesát odstínů“ se celosvětově prodalo více než 100 milionů výtisků. To je víc než série Twilight i víc, než knihy Harry Potter and the Deadly Hallows.

Fifty Shades Darker / Padesát odstínů temnoty (2017)

5. Jamie se kvůli své roli Christiana Greye naučil novou chůzi typickou pro úspěšného businessmana: „Místo chození a došlapování na paty jsem jako Grey chodil víc ladně - naučil jsem se došlapovat spíše na špičky“.

Fifty Shades Darker / Padesát odstínů temnoty (2017)

6. Původně měla filmy režírovat Angelina Jolie, ale odmítla to. Jaké by asi byly v jejím provedení?

Angelina Jolie

7. Jamie Dornan, představitel Christiana, absolvoval kvůli dokonalému ztvárnění své role několik schůzek s experty, na kterých se bavili o tématech týkajících se sexu, dominance a submisivity.

Divačky se extrémních sexuálních praktik ve filmu nedočkají.

8. Na webových stránkách spisovatelky E L James najdeš playlisty ke knihám, které ji inspirovaly pro napsání jednotlivých sexuálních scén. Nechybí Toxic od Britney Spears, Sex on Fire od Kings of Leon, nebo The Blower´s Daugter Damiana Rice.

Padesát odstínů temnoty - Jedná se jen o past na naivní divačky?

9. Jamie Dornan najel půl roku před natáčením na nový životní styl: „Pět proteinových koktejlů denně a každý den tři hodiny ve fitku. Stovky sedů a lehů... To všechno mám za sebou!“, přiznal herec.

Jamie Dornan

10. Obrovským fanouškem celé knižní trilogie je například Harry Styles! „Je to vzrušující, poučné a velice zajímavé počtení!“, řekl v jednom z rozhovorů.

ČTI TAKÉ: NEJNOVĚJŠÍ ŽHAVÝ TRAILER NA PADESÁT ODSTÍNŮ SVOBODY! POHÁDKOVÁ SVATBA A LÍBÁNKY!

Harry Styles

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:19 středa 7. března 2018. Anketa je uzavřena.

 • 96
  LOVE
 • 27
  SUPER
 • 18
  LOL
 • 14
  WTF
 • 14
  OMG
 • 11
  FAIL

Související

HLASUJTE V ÓČKO CHART