Óčko

 • Technickou správu Facebookových stránek Óčka zajišťuje společnost La perf.

  Pokračovat na facebook stránky TV ÓČKO
 • Články
 • Pořady
 • Soutěže
 • Charts
 • Živě
 • KBBA: Všechno vražte do techniky, radil Matyáš z Mandrage Mecháčům před koncertem!

  24. října 2017 23:13
  Kapela MECH uspořádala na zámku v Mikulově velkolepý koncert. Diváky nejvíce uchvátil naživo zahraný singl Oceán. Protože kapele zbylo v rozpočtu na poslední úkol v KB Band Academy hodně peněz, doporučil jim do čeho investovat Matyáš z Mandrage.
  Zpěvák Vojta při koncertě

  Zpěvák Vojta při koncertě  „Na koncertě budeme rádi, když to nějak zpráskáme dohromady,“ přemítal zpěvák Vojta, jak zkombinují dosavadní anglickou tvorbu i některé české songy včetně singlu Oceán, který vznikl během akademie. „A pak se budeme muset pobavit, jestli dál česky nebo anglicky,“ doplnil.

  ČTI TAKÉ: Singl, který nemá chybu, ohodnotil Oceán Michal Hrůza

  „Máte díky penězům o dost snazší situaci než Oscar Mike,“ narážel mentor Majkláč na to, že se kapele podařilo ušetřit na finálový úkol něco okolo šedesáti tisíc korun, zatímco Oscar si musel vystačit s málem.

  ČTI TAKÉ: Bývalá kapela zkásla Oscara Mikea o třetinu rozpočtu na jeho první koncert

  „Tak jsem zvědavý, jak ten rozpočet rozumně a efektivně využijete,“ doplnil Majkláč. Další prostředky získala kapela za svůj vydařený videoklip.

  ČTI TAKÉ: Bližší je mi mechovina, ocenil režisér Paulie Garand krásný klip

  NATRHEJTE MECH

  S přípravou koncertu kapele pomohl matador, co se koncertů týče, Matyáš z kapely Mandrage. „Všechno bych utratil za techniku. Za aparát, ať je tam co nejlepší zvuk, světla,“ radil kapele, která vymýšlela, do čeho všeho investovat.

  „Důležitý mi přijde ten koncert, za výzdobu bych příliš neutrácel. Vyzdobit se to dá i kreativními věcmi, které ale moc nestojí. Zatímco ta technika nahradit nejde,“ podělil se o své zkušenosti Matyáš. A rovnou jim dal i tip, ať v lese natrhají a použijí skutečný mech.

  Kapela MECH a Matyáš z Mandrage

  Kapela MECH a Matyáš z Mandrage


  „Máme domluveného zvukaře, který v tom sále zvučil Kollera, Annu K. nebo Vojtu Dyka. Když už teda ten rozpočet máme, tak necháme přivézt celý kamion,“ vtipkoval zpěvák Vojta. 

  A přípravu vzali Mecháči opravdu z gruntu. Před koncertem se ještě vypravili do brněnské pobočky Music City, kde za část peněz nakoupili nové hudební nástroje.

  TO JE NÁŘEZ!

  Moderátorka Klára sondovala u kluků těsně před začátkem koncertu, jak jsou na tom. „Jsme hodně nervózní, ale zandáme to!“ hecoval kapelu basák Adam. Největší otazník visel nad tím, jestli se kapele podaří zaplnit velký zámecký sál, který si pro svůj koncert poněkud megalomansky vybrala. A podařilo se!

  Majkláč dostal u vstupu ozdobu z pravého mechu

  Majkláč dostal u vstupu ozdobu z pravého mechu

  „Wow, to je nářez, tady je strašně lidí,“ prohlásil Majkláč při příchodu a hned vyfasoval od hostesek mašličky s mechem. Sál zaplnilo přes čtyři sta lidí a plný byl i balkón, kde kluci nachystali VIP zónu.

  Během parádního koncertu pak představili většinu svých písniček. Zhruba v půlce došlo i na singl. „Ten Oceán je úplně o level dál než ty ostatní songy, které měli z dřívějška. Doufám, že najdou sílu a energii pokračovat v tomhle směru, dělat takhle vymakaný songy s producentama,“ hodnotil Majkláč už během koncertu. A dodal: „Když jsem viděl ty fanoušky v první řadě, jak s nima zpívali ‚Až přijde den, kdy už ve mě začne svítat‘, tak mi běhal mráz po zádech, fakt nářez.“

  SÍLA SINGLU

  „Je to žúžo,“ pochvaloval si bubeník Lukáš.

  „Nejlepší koncert, co jsme kdy měli,“ neskrýval po koncertě dojetí zpěvák Vojta. „Je to žúžo,“ pochvaloval si bubeník.

  Oceán zpívala i Vojtova sestra Eliška, autorka českého textu

  Oceán zpívala i Vojtova sestra Eliška, autorka českého textu


  „Dnes se fantasticky projevila ta síla singlu. I vy jste to dost poznali,“ zmínil před kapelou Majkláč moment, kdy celý sál křičel: „Ještě jednou Oceán!“

  „Ten singl si s vámi lidi spojí a přitáhne je na první koncert, první šňůru... většinou je to ta jedna písnička,“ upřesnil Majkláč, proč se kapele opravdu vyplatí mít hit. 

  Fanynky pod pódiem zpívaly s kapelou

  Fanynky pod pódiem zpívaly s kapelou


  Aby ale kluci neusnuli na vavřínech, došlo ze strany Majkláče i na konkrétní kritiku, co všechno musí na stagei ještě jako kapela zlepšit. A nakonec dodal: „Až uvidím tohle v Praze, plnou Akropoli jak zpívá vaše hity, tak uroním i slzu.“

  KB Band Academy sleduj vždy v premiéře ve čtvrtek ve 13:30 nebo v reprízách v pátek v 16:00 a v sobotu v 19:00. Všechny díly najdeš zde.

  Co ty na to?

  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 23:13 21. února 2018. Anketa je uzavřena.

  • 35
   SUPER
  • 18
   FAIL
  • 13
   LOL
  • 12
   OMG
  • 11
   WTF
  • 11
   LOVE

  Související