Óčko

  • Technickou správu Facebookových stránek Óčka zajišťuje společnost La perf.

    Pokračovat na facebook stránky TV ÓČKO
  • Články
  • Pořady
  • Soutěže
  • Charts
  • Živě
  • Vítězové Grammy Awards 2018! Nejvíce zabodoval Bruno Mars!

    29. ledna 2018 9:38
    V 60. ročníku předávání cen GRAMMY nepšlo jen o samotná předávání ocenění těm nejlepším z nejlepších, ale na pódiu v Madison Square Garden v New Yorku se především hrálo a zpívalo!

    ČTI TAKÉ:  NOVÝ GIFOVÝ TV & MOVIE KVÍZ! POZNÁŠ, ODKUD POCHÁZÍ VŠECH 21 OBRÁZKŮ?

    Cardi B a Bruno Mars

    Cardi B a Bruno Mars

    Nejvíce nominací měli JAY-Z, Kendrick Lamar a Bruno Mars, ale mezi nominovanými byla i další známá jména, jako Lady Gaga, Justin Bieber, Pharrell Williams, Ed Sheeran nebo Taylor Swift. V roli moderátora se opět objevil skvělý anglán James Corden. 

    Zpěvák BRUNO MARS uspěl v šesti kategoriích, když mimo jiné ovládl i tři hlavní. Jeho album 24K Magic je albem roku, stejnojmenná skladba se stala nahrávkou roku a singl That’s What I Like je nejlepší písní loňského roku.

    Bruno Mars vstupoval do večera s šesti nominacemi a všechny je dokázal proměnit ve vítězství. O jedno prvenství tak předčil i všeobecně favorizovaného Kendricka Lamara. Kromě třech hlavních cen si z newyorkské Madison Square Garden odnesl sošky gramofónků za nejlepší R&B výkon (That’s What I Like), nejlepší R&B album (24K Magic) a nejlepší R&B skladbu (That’s What I Like). 

    Rodák z havajských ostrovů letos úctyhodně rozmnožil sbírku cen, které již vlastní. Nedávno obdržel i tři ceny NAACP. Dosud byl majitelem pěti Grammy, dvě získal jako sólový interpret, dvě s Markem Ronsonem za skladbu Uptown Funk a jednu jako člen produkčního týmu The Smeezingtons.

    Vítězové Grammy Awards 2018:

    • Album of the Year:
    • „Awaken, My Love!“ — Childish Gambino
    • 4:44 — Jay-Z
    • DAMN. — Kendrick Lamar
    • Melodrama — Lorde
    • 24K Magic — Bruno Mars -- WINNER 

    • Record of the Year:
    • „Redbone“ — Childish Gambino
    • „Despacito“ — Luis Fonsi & Daddy Yankee featuring Justin Bieber
    • „The Story Of O.J.“ — Jay-Z
    • „HUMBLE.“ — Kendrick Lamar
    • „24K Magic“ — Bruno Mars -- WINNER

    • Song of the Year:
    • „Despacito“ — Ramón Ayala, Justin Bieber, Jason „Poo Bear“ Boyd, Erika Ender, Luis Fonsi & Marty James Garton, songwriters (Luis Fonsi & Daddy Yankee Featuring Justin Bieber)
    • „4:44“ — Shawn Carter & Dion Wilson, songwriters (Jay-Z)
    • „Issues“ — Benny Blanco, Mikkel Storleer Eriksen, Tor Erik Hermansen, Julia Michaels & Justin Drew Tranter, songwriters (Julia Michaels)
    • „1-800-273-8255“ — Alessia Caracciolo, Sir Robert Bryson Hall II, Arjun Ivatury & Khalid Robinson, songwriters (Logic Featuring Alessia Cara & Khalid)
    • „That’s What I Like“ — Christopher Brody Brown, James Fauntleroy, Philip Lawrence, Bruno Mars, Ray Charles McCullough II, Jeremy Reeves, Ray Romulus & Jonathan Yip, songwriters (Bruno Mars) -- WINNER

    • Best New Artist:
    • Alessia Cara -- WINNER
    • Khalid
    • Lil Uzi Vert
    • Julia Michaels
    • SZA

    • POP FIELD
    • Best Pop Solo Performance:
    • „Love So Soft“ — Kelly Clarkson
    • „Praying“ — Kesha
    • „Million Reasons“ — Lady Gaga
    • „What About Us“ — P!nk
    • „Shape Of You“ — Ed Sheeran -- WINNER

    • Best Pop Duo/Group Performance:
    • „Something Just Like This“ — The Chainsmokers & Coldplay
    • „Despacito“ — Luis Fonsi & Daddy Yankee Featuring Justin Bieber
    • „Thunder“ — Imagine Dragons
    • „Feel It Still“ — Portugal. The Man -- WINNER
    • „Stay“ — Zedd & Alessia Cara

    • Best Pop Vocal Album:
    • Kaleidoscope EP — Coldplay
    • Lust for Life — Lana Del Rey
    • Evolve — Imagine Dragons
    • Rainbow — Kesha
    • Joanne — Lady Gaga
    • ÷ (Divide) — Ed Sheeran -- WINNER

    • DANCE/ELECTRONIC FIELD
    • Best Dance Recording:
    • „Bambro Koyo Ganda“ — Bonobo Featuring Innov Gnawa
    • „Cola“ — Camelphat & Elderbrook
    • „Andromeda“ — Gorillaz Featuring DRAM
    • „Tonite“ — LCD Soundsystem -- WINNER
    • „Line Of Sight“ — Odesza Featuring WYNNE & Mansionair

    • Best Dance/Electronic Album:
    • Migration — Bonobo
    • 3-D The Catalogue — Kraftwerk -- WINNER
    • Mura Masa — Mura Masa
    • A Moment Apart — Odesza
    • What Now — Sylvan Esso

    • ROCK FIELD
    • Best Rock Performance:
    • „You Want It Darker“ — Leonard Cohen -- WINNER
    • „The Promise“ — Chris Cornell
    • „Run“ — Foo Fighters
    • „No Good“ — Kaleo
    • „Go To War“ — Nothing More

    • Best Metal Performance:
    • „Invisible Enemy“ — August Burns Red
    • „Black Hoodie“ — Body Count
    • „Forever“ — Code Orange
    • „Sultan’s Curse“ — Mastodon -- WINNER
    • „Clockworks“ — Meshuggah

    • Best Rock Song:
    • „Atlas, Rise!“ — James Hetfield & Lars Ulrich, songwriters (Metallica)
    • „Blood In The Cut“ — JT Daly & Kristine Flaherty, songwriters (K.Flay)
    • „Go To War“ — Ben Anderson, Jonny Hawkins, Will Hoffman, Daniel Oliver, David Pramik & Mark Vollelunga, songwriters (Nothing More)
    • „Run“ — Foo Fighters, songwriters (Foo Fighters) -- WINNER
    • „The Stage“ — Zachary Baker, Brian Haner, Matthew Sanders, Jonathan Seward & Brooks Wackerman, songwriters (Avenged Sevenfold)

    • Best Rock Album:
    • Emperor Of Sand — Mastodon
    • Hardwired…To Self-Destruct — Metallica
    • The Stories We Tell Ourselves — Nothing More
    • Villains — Queens Of the Stone Age
    • A Deeper Understanding — The War On Drugs -- WINNER

    • ALTERNATIVE FIELD
    • Best Alternative Music Album:
    • Everything Now — Arcade Fire
    • Humanz — Gorillaz
    • American Dream — LCD Soundsystem
    • Pure Comedy — Father John Misty
    • Sleep Well Beast — The National -- WINNER

    • R&B FIELD
    • Best R&B Performance:
    • „Get You“ — Daniel Caesar Featuring Kali Uchis
    • „Distraction“ — Kehlani
    • „High“ — Ledisi
    • „That’s What I Like“ — Bruno Mars -- WINNER
    • „The Weekend“ — SZA

    • Best Traditional R&B Performance:
    • „Laugh And Move On“ — The Baylor Project
    • „Redbone“ — Childish Gambino -- WINNER
    • „What I’m Feelin’“ — Anthony Hamilton Featuring The Hamiltones|
    • „All The Way“ — Ledisi
    • „Still“ — Mali Music

    • Best R&B Song:
    • „First Began“ — PJ Morton, songwriter (PJ Morton)
    • „Location“ — Alfredo Gonzalez, Olatunji Ige, Samuel David Jiminez, Christopher McClenney, Khalid Robinson & Joshua Scruggs, songwriters (Khalid)
    • „Redbone“ — Donald Glover & Ludwig Goransson, songwriters (Childish Gambino)
    • „Supermodel“ — Tyran Donaldson, Terrence Henderson, Greg Landfair Jr., Solana Rowe & Pharrell Williams, songwriters (SZA)
    • „That’s What I Like“ — Christopher Brody Brown, James Fauntleroy, Philip Lawrence, Bruno Mars, Ray Charles McCullough II, Jeremy Reeves, Ray Romulus & Jonathan Yip, songwriters (Bruno Mars) -- WINNER

    • Best Urban Contemporary Album:
    • Free 6LACK — 6LACK
    • „Awaken, My Love!“ — Childish Gambino
    • American Teen — Khalid
    • Ctrl — SZA
    • Starboy — The Weeknd -- WINNER

    • Best R&B Album:
    • Freudian — Daniel Caesar
    • Let Love Rule — Ledisi
    • 24K Magic — Bruno Mars -- WINNER
    • Gumbo — PJ Morton
    • Feel the Real –Musiq Soulchild

    • RAP FIELD
    • Best Rap Performance:
    • „Bounce Back“ — Big Sean
    • „Bodak Yellow“ — Cardi B
    • „4:44“ — Jay-Z
    • „HUMBLE.“ — Kendrick Lamar -- WINNER
    • „Bad And Boujee“ — Migos Featuring Lil Uzi Vert

    • Best Rap/Sung Performance:
    • „PRBLMS“ — 6LACK
    • „Crew“ — Goldlink Featuring Brent Faiyaz & Shy Glizzy
    • „Family Feud“ — Jay-Z Featuring Beyoncé
    • „LOYALTY.“ — Kendrick Lamar Featuring Rihanna -- WINNER
    • „Love Galore“ — SZA Featuring Travis Scott

    • Best Rap Song:
    • „Bodak Yellow“ — Dieuson Octave, Klenord Raphael, Shaftizm, Jordan Thorpe, Washpoppin & J White, songwriters (Cardi B)
    • „Chase Me“ — Judah Bauer, Brian Burton, Hector Delgado, Jaime Meline, Antwan Patton, Michael Render, Russell Simins & Jon Spencer,
    • songwriters (Danger Mouse Featuring Run The Jewels & Big Boi)
    • „HUMBLE.“ — Duckworth, Asheton Hogan & M. Williams II, songwriters (Kendrick Lamar) -- WINNER
    • „Sassy“ — Gabouer & M. Evans, songwriters (Rapsody)
    • „The Story Of O.J.“ — Shawn Carter & Dion Wilson, songwriters (Jay-Z)

    • Best Rap Album:  
    • 4:44 — Jay-Z 
    • DAMN. — Kendrick Lamar -- WINNER 
    • Culture — Migos 
    • Laila’s Wisdom — Rapsody 
    • Flower Boy — Tyler, The Creator

    • COUNTRY FIELD
    • Best Country Solo Performance:
    • „Body Like A Back Road“ — Sam Hunt
    • „Losing You: –Alison Krauss
    • „Tin Man“ — Miranda Lambert
    • „I Could Use A Love Song“ — Maren Morris
    • „Either Way“ — Chris Stapleton -- WINNER

    • Best Country Duo/Group Performance:
    • „It Ain’t My Fault“ — Brothers Osborne
    • „My Old Man“ — Zac Brown Band
    • „You Look Good“ — Lady Antebellum
    • „Better Man“ — Little Big Town -- WINNER
    • „Drinkin’ Problem“ — Midland

    • Best Country Song:
    • „Better Man“ — Taylor Swift, songwriter (Little Big Town)
    • „Body Like A Back Road“ — Zach Crowell, Sam Hunt, Shane McAnally & Josh Osborne, songwriters (Sam Hunt)
    • „Broken Halos“ — Mike Henderson & Chris Stapleton, songwriters (Chris Stapleton) -- WINNER
    • „Drinkin’ Problem“ — Jess Carson, Cameron Duddy, Shane McAnally, Josh Osborne & Mark Wystrach, songwriters (Midland)
    • „Tin Man“ — Jack Ingram, Miranda Lambert & Jon Randall, songwriters (Miranda Lambert)

    • LATIN FIELD
    • Best Latin Pop Album:
    • Lo Único Constante — Alex Cuba
    • Mis Planes Son Amarte — Juanes
    • Amar Y Vivir En Vivo Desde La Ciudad De México, 2017 — La Santa Cecilia
    • Musas (Un Homenaje Al Folclore Latinoamericano En Manos De Los Macorinos) — Natalia Lafourcade
    • El Dorado — Shakira -- WINNER

    • REGGAE FIELD
    • Best Reggae Album:
    • Chronology — Chronixx
    • Lost In Paradise — Common Kings
    • Wash House Ting — J Boog
    • Stony Hill — Damian „Jr. Gong“ Marley -- WINNER
    • Avrakedabra — Morgan Heritage

    • WORLD MUSIC FIELD
    • Best World Music Album:
    • Memoria De Los Sentidos — Vicente Amigo
    • Para Mi — Buika
    • Rosa Dos Ventos — Anat Cohen & Trio Brasileiro
    • Shaka Zulu Revisited: 30th Anniversary Celebration — Ladysmith Black Mambazo -- WINNER
    • Elwan — Tinariwen

    • CHILDREN’S FIELD
    • Best Children’s Album:
    • Brighter Side — Gustafer Yellowgold
    • Feel What U Feel — Lisa Loeb -- WINNER
    • Lemonade — Justin Roberts
    • Rise Shine #Woke — Alphabet Rockers
    • Songs Of Peace & Love For Kids & Parents Around The World — Ladysmith Black Mambazo

    • COMEDY FIELD
    • Best Comedy Album:
    • The Age Of Spin & Deep In The Heart Of Texas — Dave Chappelle -- WINNER
    • Cinco — Jim Gaffigan
    • Jerry Before Seinfeld — Jerry Seinfeld
    • A Speck Of Dust — Sarah Silverman
    • What Now? — Kevin Hart

    • MUSIC FOR VISUAL MEDIA FIELD
    • Best Compilation Soundtrack For Visual Media:
    • Baby Driver — (Various Artists)
    • Guardians Of the Galaxy Vol. 2: Awesome Mix Vol. 2 — (Various Artists)
    • Hidden Figures: The Album — (Various Artists)
    • La La Land — (Various Artists) -- WINNER
    • Moana: The Songs — (Various Artists)

    • Best Score Soundtrack For Visual Media:
    • Arrival — Jóhann Jóhannsson, composer
    • Dunkirk — Hans Zimmer, composer
    • Game Of Thrones: Season 7 — Ramin Djawadi, composer
    • Hidden Figures — Benjamin Wallfisch, Pharrell Williams & Hans Zimmer, composers
    • La La Land — Justin Hurwitz, composer -- WINNER

    • Best Remixed Recording:
    • „Can’t Let You Go (Louie Vega Roots Mix)“ — Louie Vega, remixer (Loleatta Holloway)
    • „Funk O’ De Funk (SMLE Remix)“ — SMLE, remixers (Bobby Rush)
    • „Undercover (Adventure Club Remix)“ — Leighton James & Christian Srigley, remixers (Kehlani)
    • „A Violent Noise (Four Tet Remix)“ — Four Tet, remixer (The xx)
    • „You Move (Latroit Remix)“ — Dennis White, remixer (Depeche Mode) -- WINNER

    • MUSIC VIDEO/FILM FIELD
    • Best Music Video:
    • „Up All Night“ — Beck
    • „Makeba“ — Jain
    • „The Story Of O.J.“ — Jay-Z
    • „Humble.“ — Kendrick Lamar -- WINNER
    • „1-800-273-8255“ — Logic Featuring Alessia Cara & Khalid

    • Best Music Film:
    • One More Time With Feeling — Nick Cave & The Bad Seeds
    • Long Strange Trip — (The Grateful Dead)
    • The Defiant Ones — (Various Artists) -- WINNER
    • Soundbreaking — (Various Artists)
    • Two Trains Runnin’ — (Various Artists)


    Související