Óčko

  • Technickou správu Facebookových stránek Óčka zajišťuje společnost La perf.

    Pokračovat na facebook stránky TV ÓČKO
  • Články
  • Pořady
  • Soutěže
  • Charts
  • Živě
  • Video: Oscaři 2019! Film roku je Zelená kniha, nejvíc cen má Bohemian Rhapsody

    25. února 2019 9:48
    V Los Angels se v noci z 24. na 25. února udílely Ceny americké filmové akademie. Krátký záznam z letošních již 91. Oscarů včetně roztomilé reakce Ramiho Maleka najdete ve videu, kompletní přehled vítězů a nominovaných pak v seznamu níže.
    Rami Malek získal Oscara za roli Mercuryho ve snímku Bohemian Rhapsody

    Rami Malek získal Oscara za roli Mercuryho ve snímku Bohemian Rhapsody

    VÍTĚZOVÉ CEN OSCAR 2019:

    Nejlepší film

    Zelená kniha

    Black Panther, BlacKkKlansman, Bohemian Rhapsody, Favoritka, Roma, Vice, Zrodila se hvězda

    Nejlepší režie

    Alfonso Cuarón (Roma)

    Adam McKay (Vice), Pawel Pawlikowski (Studená válka), Spike Lee (BlacKkKlansman), Yorgos Lanthimos (Favoritka)

    Nejlepší herec v hlavní roli

    Rami Malek (Bohemian Rhapsody)

    Bradley Cooper (Zrodila se hvězda), Christian Bale (Vice), Viggo Mortensen (Zelená kniha), Willem Dafoe (At Eternity’s Gate)

    Nejlepší herečka v hlavní roli

    Olivia Colman (Favoritka)

    Glenn Close (Žena), Melissa McCarthy (Can You Ever Forgive Me?), Lady Gaga (Zrodila se hvězda), Yalitza Aparicio (Roma)

    Nejlepší herec ve vedlejší roli

    Mahershala Ali (Zelená kniha)

    Adam Driver (BlacKkKlansman), Richard E. Grant (Can You Ever Forgive Me?), Sam Elliott (Zrodila se hvězda), Sam Rockwell (Vice)

    Nejlepší herečka ve vedlejší roli

    Regina King (If Beale Street Could Talk)

    Amy Adams (Vice), Emma Stone (Favoritka), Marina de Tavira (Roma), Rachel Weisz (Favoritka)

    Nejlepší původní scénář

    Zelená kniha (Nick Vallelonga, Brian Currie a Peter Farrelly)

    Favoritka (Deborah Davis, Tony McNamara), Roma (Alfonso Cuarón), Vice (Adam McKay), Zoufalství a naděje (Paul Schrader)

    Nejlepší adaptovaný scénář

    BlacKkKlansman (Charlie Wachtel, David Rabinowitz, Kevin Willmott a Spike Lee)

    Can You Ever Forgive Me? (Nicole Holofcener and Jeff Whitty), If Beale Street Could Talk (Barry Jenkins), The Ballad of Buster Scruggs (Joel Coen, Ethan Coen), Zrodila se hvězda (Eric Roth, Bradley Cooper a Will Fetters)

    Nejlepší animovaný film

    Spider-Man: Paralelní světy

    Mirai no mirai, Psí ostrov, Raubíř Ralf a internet, Úžasňákovi 2

    Nejlepší cizojazyčný film

    Roma (Mexiko)

    Capernaum (Libanon), Never Look Away (Německo), Studená válka (Polsko), Zloději (Japonsko)

    Nejlepší kamera

    Roma (Alfonso Cuarón)

    Favoritka (Robbie Ryan), Never Look Away (Caleb Deschanel), Studená válka (Lukasz Zal), Zrodila se hvězda (Matthew Libatique)

    Nejlepší střih

    Bohemian Rhapsody (John Ottman)

    BlacKkKlansman, Favoritka, Vice, Zelená kniha

    Nejlepší výprava

    Black Panther (Hannah Beachlerová a Jay Hart)

    Favoritka, Mary Poppins se vrací, První člověk, Roma

    Nejlepší kostýmy

    Black Panther (Ruth Carter)

    Favoritka, Marie, královna skotská, Mary Poppins se vrací, The Ballad of Buster Scruggs

    Nejlepší masky

    Vice (Greg Cannom, Kate Biscoe a Patricia DeHaney)

    Tina a Vore, Marie, královna skotská

    Nejlepší hudba

    Black Panther (Ludwig Goransson)

    BlacKkKlansman (Terence Blanchard), Black Panther (Ludwig Goransson), If Beale Street Could Talk (Nicholas Britell), Mary Poppins se vrací (Marc Shaiman a Scott Wittman), Psí ostrov (Alexandre Desplat)

    Nejlepší píseň

    Shallow (Zrodila se hvězda; Lady Gaga, Mark Ronson, Anthony Rossomando a Andrew Wyatt)

    All The Stars (Black Panther), I’ll Fight (RBG), The Place Where Lost Things Go (Mary Poppins se vrací), When A Cowboy Trades His Spurs For Wings (The Ballad of Buster Scruggs)

    Nejlepší zvuk

    Bohemian Rhapsody (Paul Massey, Tim Cavagin a John Casali)

    Black Panther, První člověk, Roma, Zrodila se hvězda

    Nejlepší střih zvukových efektů

    Bohemian Rhapsody (John Warhurst a Nina Hartstone)

    Black Panther, První člověk, Tiché místo, Roma

    Nejlepší vizuální efekty

    První člověk (Paul Lambert, Ian Hunter, Tristan Myles a J.D. Schwalm)

    Avengers: Infinity War, Kryštůfek Robin, Ready Player One: Hra začíná, Solo: Star Wars Story

    Nejlepší celovečerní dokument

    Free Solo

    Hale County This Morning, This Evening, Minding the Gap, O otcích a synech, RBG

    Nejlepší krátkometrážní hraný film

    Skin

    Detainment, Fauve, Marguerite, Mother

    Nejlepší krátkometrážní dokument

    Period. End of Sentence.

    A Night at the Garden, Black Sheep, End Game, Lifeboat

    Nejlepší krátkometrážní animovaný film

    Bao

    Animal Behaviour, Late Afternoon, One Small Step, Weekends

    Související