Óčko

 • Technickou správu Facebookových stránek Óčka zajišťuje společnost La perf.

  Pokračovat na facebook stránky TV ÓČKO
 • Články
 • Pořady
 • Soutěže
 • Charts
 • Živě
 • V Monínci se lyžuje za dne, za tmy, i když je venku nad nulou!

  16. ledna 2020 9:59
  Letos zima lyžařům zatím moc nepřeje. Ale to neznamená, že není kde lyžovat. Areál Monínec díky technologii Snowfactory, která vyrábí sníh, i když je ještě venku nad nulou, zasněžuje už od října. Sníh je bez chemických přísad, založený jen na vzduchu a vodě. V lednu se chystá několik akcí pro školáky i dospělé.
  Areál Monínec

  V Areálu Monínec je od listopadu pro veřejnost k dispozici horní část Hlavní červené sjezdovky, kterou obsluhuje vlek kotva.

  Den před oficiálním zahájením zimní lyžařské sezóny, tedy již v pátek 15. listopadu, v areálu proběhl zcela nový snowboardový projekt série Burton young punks. Akce má za úkol podporovat mladou generaci malých snowboarďáků. Na Monínci na děti, jichž bylo celkově okolo padesátky, čekala trať o třech překážkách za sebou.

  Areál Monínec

  S plným provozem areálu, jenž nabízí 1,2 kilometrů dlouhou Hlavní sjezdovku, Hotelovou sjezdovku, která měří 170 metrů nebo i školní skipark vybavený jezdícím pásem, navazujícím vlekem poma a půjčovnou lyžařského vybavení, se začalo na konci prosince. Od té doby zde denní i večerní lyžování probíhá již každodenně.

  Večerní lyžování si můžou návštěvníci přijít užít i během pracovního týdne. Každý, kdo zažil večerní lyžování na Monínci, si tuto parádní lyžovačku po práci dopřává stále častěji. Na nejdelší osvětlené sjezdovce v Čechách a na výborně upravené trati se lyžuje od 18 do 21 hodin.

  Areál Monínec

  Na návštěvníky Monínce nově čeká zimní tubing či nejstarší poštovna v Česku, která byla původně na Sněžce a poté na Javorové skále u Monínce. Poštovna je příjemnou zastávkou, kde návštěvníci najdou expozici o její stopadesátileté historii. Současně zde sídlí informační centrum oblasti Toulava. Otevřena je po celý rok. První písemné zmínky o budově Poštovny jsou již z 2. července 1875. Poštovna je u horní stanice monínecké lanovky.

  U dolní stanice lanovky Areálu Monínec je pak nejen pokladna skipasů, ale také hlavní půjčovna lyžařského vybavení společnosti Intersport. Nechybí tu ani restaurace v alpském stylu M2 či moderní dětská herna s nabídkou hlídání dětí.

  Areál Monínec

  V neděli 19. ledna tu proběhne akce Bezpečně na Monínci, která má upozornit na bezpečnost a rychlost lyžařů a snowbordistů na jezdovkách (dodržování desatera FIS), první pomoc, ukázat záchranu či evakuaci z lanovky nebo činnost práce Policie ČR, HZS a záchranářů.

  Následovat bude akce Monínec patří dětem, kdy se všemi šikovnými školáky oslaví pololetní vysvědčení. Chybět nebude lyžování pro jedničkáře zdarma i zábavné aktivity. Každý školák, který na Monínec přinese v průběhu pátku 31. ledna kopii vysvědčení se samými jedničkami, bude moci ten den lyžovat zadarmo. Pro děti bude navíc u lyžařské školy vedle dolní stanice lanové dráhy přichystána řada soutěží, jako jsou bungee running, běh na sněžnicích, lyžařský slalom či hod na cíl. Po jejich splnění dostane dítě jeden volný skipas na aktuální lyžařskou sezónu.

  Areál Monínec

  6. března potom proběhne noční závod ve sjezdu pro všechny, kdo mají rádi lyžování a jeho výzvy. Dark SNOW Monínec je závod, který nemá v Česku obdoby. Ze dvou hlavních důvodů – je to sjezd pro veřejnost a jede se v noci! Závodí se dvoukolově s tím, že do druhého finálového kola postupují pouze čtyři nejlepší muži a čtyři nejlepší ženy. Probíhat bude navíc i závod týmů. Více najdete zde. 

  Areál je však využíván celoročně. Je zde Aktivity park, bikepark, naučná stezka Včely a mravenci, přírodní koupání Pilský rybník, jehož součástí jsou také sportovní hřiště a občerstvení. Ubytování je zajištěno v Hotelu Monínec, kde je také bazén s vířivkou a saunou. Další ubytování nabízí stejnojmenné apartmány či penzion Nová Javorka. V okolí je široká síť cyklostezek a dvě golfová hřiště, která uspokojí nároky každého hráče golfu.

  Fotogalerie

  Co ty na to?

  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 9:59 15. května 2020. Anketa je uzavřena.

  • 10
   WTF
  • 9
   LOL
  • 9
   LOVE
  • 7
   SUPER
  • 7
   FAIL
  • 6
   OMG

  Související