Óčko

 • Technickou správu Facebookových stránek Óčka zajišťuje společnost La perf.

  Pokračovat na facebook stránky TV ÓČKO
 • Články
 • Pořady
 • Soutěže
 • Charts
 • #POŠLIKOMENT
 • Živě
 • Promotion
 • TOP 100 KLIPŮ ZA 15 LET: JE TADY DALŠÍ VÁRKA! HLASUJ, KTERÝ Z KLIPŮ VIDÍŠ POPRVÉ!

  18. června 2017 7:18
  Pokračujeme v odhalování stovky nejlepších CZ/SK klipů za posledních 15 let! Tady je dalších dávka klipů, které vybrali diváci i sami interpreti. Je mezi nimi nějaký, který teď vidíš poprvé? Hlasuj v anketě.

  ČTI TAKÉ: TOP 100 KLIPŮ ZA 15 LET: JE TU DALŠÍ VÁRKA VYBRANÝCH KLIPŮ! KTERÝ JSI VIDĚL/A NEJVÍCEKRÁT?

  Stovku klipů odhalujeme postupně každý den v pořadu CZ & SK a taky na webu patnactka.ocko.tv.

  Tipy osobností najdete na ÓČKO YouTube kanále tady!

  KLIPY VYBRANÉ DO TOP 100

  Slza - Lhůta záruční

  Debutový singl vystřelil Slzu mezi hvězdy. Kytarista Lukáš Budil a klávesista Petr Lexa si pro režii klipu vybrali Ondřeje Urbance, který pracoval s Tata Bojs, Charlie Straight a dalšími. V klipu se objevují symboly spojené s Londýnem, které hlavnímu hrdinovi ukazují cestu.

  Support Lesbiens - You Are My star

  Klip režíroval sám zpěvák Kryštof Michal, který k němu napsal i scénář. Příběh klipu se odehrává v gynekologické poradně. V prostřizích se pak objevuje kapela hrající v převlecích v pavilonu se skleněnou podlahou, který našel přímo zpěvák. Doktora si zahrál Robert Nebřenský z kapely Vltava.

  Vypsaná fixa - Holka s lebkou

  Punkový klip vypráví příběh majitelky prádelny, která přízrakům z okolí pere prádlo a přidává vlastní slzy. Videoklip byl natočen pomocí originální kombinace animace s fotkami, režie se ujal Cosmoboy. Celý klip vznikl v produkci Michala Berky ze Stillking Films.

  Xindl X - Anděl

  Klip byl v roce 2009 nominován na cenu Anděl i na Hudební cenu Óčka. Režíroval ho Jakub Sommer, který je podepsán taky pod sitcomem Comeback, takže není divu, že do něj obsadil jeho hvězdy Simonu Babčákovou a Marii Doležalovou. Doplnila je Táňa Pauhofová.

  Rytmus - Verejný nepriatel

  Tenhle klip prý vyšel na 5 milionů korun, takže patří k nejnákladnějším klipům na Slovensku i u nás. Klip se natáčel v několika slovenských městech, které díky náročné trikové postprodukci vypadají jako po apokalypse. Kromě Rytmuse se v klipu objevuje i Ego.

  Dan Bárta - Živý

  Dan Bárta hraje opuštěného zahradníka, který je zároveň trpaslíkem, ale neví o tom. Klip vznikl v produkci Dawson pod režijním vedením Martina Krejčího a byl vypálen do filmu, takže se mohl promítat i v kinech.

  The Prostitutes - Sunshine

  Klip vyhrál v roce 2006 Hudební cenu Óčka. Skladba pochází už z jejich úplně prvního EP a stala se pilotním singlem debutové desky Get Me Out Of Here. Hlavní „roli“ tu dostal panáček z fotbálku.

  Divokej Bill - Batalion

  Režisér Honza Bártek natočil pro píseň Batalion klip, který kostýmy, rekvizitami i pyrotechnickými efekty připomíná válečný velkofilm. Taková výprava je u českých klipů výjimečná a v roce 2009, kdy klip vznikl, daleko převyšoval českou produkci.

  Tereza Kerndlová - Tepe srdce mý

  Klip natáčel manžel Terezy Kerndlové René Mayer, který je zároveň jejím manažerem. Píseň i složil a napsal ke klipu scénář. Klip vznikl ve vietnamské tržnici v Praze a hraje v něm s Terezou i herec a muzikant Jordan Haj.

  Hentai Corporation - Equilibristic Brides

  Klip vyhrál cenu v anketě Žebřík v roce 2013. Je to jeden z nejkontroverznějších klipů, které u nás vznikly. Jeho necenzurovaná verze neprošla ani na Youtube. Parta úplně nahatých mužů s bobří hlavou je velký bizár. Tento originální kousek režíroval Maestro Jarek Plouhar.

  Kryštof - Ty a já

  Klip byl nominován na Anděla v roce 2015 a patří k patnácti nejhranějších CZ/SK klipům na Youtube. Režírovala ho současná partnerka Richarda Krajča Karin Babinská. S Krajčem hraje ve výpravném klipu Hana Vagnerová. Je na něm znát inspirace filmy Bonnie a Clyde či Butch Cassidy a Sundance Kid.

  Cartonnage - Winter Song

  Klip natočil režisér Dan Svátek na Ještědu a obsadil do něj Lukáše Pavláska i české skokanské reprezentanty. Odehrává se v 70. letech minulého století. Dvě figuríny z výlohy si udělají výlet na Ještěd, kde ve finále uspořádají pořádnou party.

  SuperCrooo - Superstar

  Klip poukazuje na absurditu výroby umělých celebrit. Supercrooo ukázali svůj pohled na proces vzniku nových hvězd a naznačili svou představu, jak to s takovými rychlokvaškami dopadne a až na pár výjimek se trefili. V klipu hraje Bára Poláková.

  Skyline - Ocean

  Klip se natáčel v Praze a kromě několika herců v něm vystupuje i samotná kapela a její fanoušci. Režie se ujal Tomáš Bláha, který točil klipy třeba pro Pipes and Pints nebo Bena Cristovao. Klip vypráví alegorický příběh potápěče ztraceného na „souši“ cizího velkoměsta.

  V červenci se během festivalu Colours of Ostrava zúží TOP 100 na finálovou patnáctku a spustí se divácké hlasování.

  Vítězný klip bude vyhlášen 30. září v předvečer 15. narozenin ÓČKA na Vodafone YOU FESTu. Na tento festival a do jeho backstage se dostane také patnáct výherců vylosovaných z tipujících diváků!


  Který z těchto klipů jste díky TOP 100 viděli poprvé?
  Hentai Corporation - Equilibristic Brides
  36
  Xindl X - Anděl
  33
  Dan Bárta - Živý
  19
  Kryštof - Ty a já
  15
  Slza - Lhůta záruční
  14
  Vypsaná fixa - Holka s lebkou
  7
  Support Lesbiens - You Are My star
  6
  Divokej Bill - Batalion
  6
  SuperCrooo - Superstaar
  6
  Rytmus - Verejný nepriatel
  5
  Skyline - Ocean
  5
  Cartonnage - Winter Song
  4
  The Prostitutes - Sunshine
  3
  Tereza Kerndlová - Tepe srdce mý
  3

  Co ty na to?

  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 7:18 pondělí 16. října 2017. Anketa je uzavřena.

  • 20
   SUPER
  • 9
   LOL
  • 9
   FAIL
  • 8
   OMG
  • 8
   LOVE
  • 6
   WTF

  Související