Óčko

 • Technickou správu Facebookových stránek Óčka zajišťuje společnost La perf.

  Pokračovat na facebook stránky TV ÓČKO
 • Články
 • Pořady
 • Soutěže
 • Charts
 • Živě
 • Test ohebného smartphonu za 60 tisíc a budoucnost letů do vesmíru

  17. března 2020 16:59
  I dnes pro vás tradičně máme pro vás pozvánku na nejnovější díl pořadu SMARTmania, který se věnuje technologickým novinkám a zajímavostem ze světa chytrých zařízení. Na novinky atraktivní díl odvysíláme už dnes v 17:30, tak se nezapomeňte dívat. Případně si můžete naladit reprízy ve středu a v neděli.

  Na český trh míří jeden z nejdražších smartphonů v historii. Jmenuje se Huawei Mate Xs a bystřejší z vás podle názvu poznají, že se jedná o mírně vylepšenou verzi původního modelu Mate X z loňského roku. A jak jste už asi poznali, jde o zástupce zařízení s ohebným displejem, které díky svému designu působí neskutečně futuristicky. Stačí několik pohybů a telefon rázem proměníte v malý tablet.

  Mate X

  Dominantou zařízení je osmipalcový displej s vysokým rozlišením, který lze přehnout na dvě části – vpředu zůstane část s úhlopříčkou 6,6“, vzadu pak zbyde 6,38 palce – obě lze používat dle libosti. Konstrukce se oproti loňsku nijak nezměnila; displej je v zavřeném stavu zcela nechráněn a ostřejší předměty by mu mohly snadno ublížit. Důležitou součástí ohebných zařízení je i kloub, který se rovněž dočkal přepracování. Huawei nyní k jeho výrobě používá zirkonium, které je o 30 procent tvrdší než předchozí titanový kloub. Více vám o Huawei Mate Xs prozradíme v dnešním díle, tak se nezapomeňte dívat.

  A od futuristického smartphonu současnosti zavítáme do vesmírné budoucnosti. Už příští rok by totiž mohly začít turistické lety na ISS. Umožnit to má nově uzavřené partnerství mezi texaskou firmou Axiom a SpaceX. Vzhledem k tomu, že turisté mají být na ISS dopravování na palubě Crew Dragonu, termín do značné míry záleží právě na dodržování harmonogramu tohoto projektu. První kosmonauti z NASA by měli v Crew Dragonu absolvovat let již mezi dubnem a červnem tohoto roku.

  Crew Dragon

  A tím rozhodně nekončíme! Připravili jsme pro vás podrobnou recenzi jednoho z nejvybavenějších smartphonů na trhu – Samsungu Galaxy S20 Ultra, který disponuje 108Mpx fotoaparátem, a také vám ukážeme nová bezdrátová sluchátka Galaxy Buds+. V aktuální situaci je rovněž dobré dbát zvýšené hygieny při používání elektroniky. Ukážeme vám proto, jak správně dezinfikovat telefon.

  Čištění

  Pokud nestihnete úterní premiéru v 17:30, můžete si SMARTmanii naladit v repríze ve středu v 15:00, a případně v neděli v 9:30 a 15:30. Záznamy všech odvysílaných dílů naleznete v archivu pořadu. Pořad vzniká ve spolupráci se serverem SMARTmania.cz, kde každý den najdete ty nejnovější trendy a novinky ze světa technologií. 

  Související