Óčko

 • Technickou správu Facebookových stránek Óčka zajišťuje společnost La perf.

  Pokračovat na facebook stránky TV ÓČKO
 • Články
 • Pořady
 • Soutěže
 • Charts
 • Živě
 • Test nabušeného elektromobilu Audi e-tron a vše, co zatím víme o Samsungu Galaxy S11

  15. října 2019 12:40
  Máme pro vás pozvánku na premiérový 20. díl pořadu SMARTmania, který se věnuje technologickým novinkám a zajímavostem ze světa chytrých technologií. Na novinky našlapaný díl odvysíláme už dnes v 17:30, tak se nezapomeňte dívat!

  V dnešním díle vám ukážeme futuristický elektromobil Audi e-tron. Ten je doslova prošpikovaný moderními technologiemi a když si do něj poprvé sednete, budete si připadat jako ve vesmírné lodi. A až se trochu rozkoukáte, pravděpodobně se pozastavíte nad tím, kde jsou zpětná zrcátka. Ve formě příplatkové výbavy v hodnotě 45 tisíc je totiž můžete nahradit kamerami, které přenášejí obraz do displejů ve dveřích.

  Audi e-tron

  E-tron je v útrobách stále to staré dobré a precizní Audi. Interiér je v obležení prémiových materiálů a v kožených sedačkách se budete cítit skvěle i po delší jízdě. Na jedno nabití v případě e-tronu ujedete přibližně 330 kilometrů – tady hodně záleží na stylu jízdy. Asi vám nemusím říkat, jak brutální je u elektromobilů akcelerace (z nuly na sto to tenhle 2,5tunový macek zvládne jen za 5,7 sekundy). Pohon v tomto případě zajišťují dva elektromotory, vy tak máte pod kapotou šílených 408 koní, což při točivém momentu 664 Nm vytváří naprosto fantastický zážitek.

  Audi e-tron

  Protože se jedná o elektromobil, budete si muset zvyknout na to, že motor není nijak slyšet. To je velmi příjemné a když jsme si po týdnu testování sedli do klasického auta se spalovacím motorem, připadali jsme si najednou jak v traktoru, co jede po rozmlácené polní cestě. V e-tronu se vám nic takového nestane – pocit ze skvělé jízdy ještě umocňuje vzduchový podvozek.

  Pokud jsme vás navnadili a chcete se o Audi e-tron dozvědět více, určitě se mrkněte na dnešní díl. Kromě toho se budeme věnovat spekulacím ohledně chystaného Samsungu Galaxy S11, o kterém se začaly objevovat první informace a náznaky toho, jak by měl vypadat a jaké funkce by mohl nabídnout.

  Samsung Galaxy S11

  Často se skloňuje přítomnost 108Mpx fotoaparátu či teleobjektivu s pětinásobným optickým přiblížením. Další inovací by mohl být spektrometr – zařízení, které používá infračervené světlo k analýze chemického složení zkoumaného objektu. V chytrém telefonu by taková funkce mohla sloužit například k analyzování nutričních hodnot ovoce či obsahu alkoholu v alkoholických nápojích.

  Samsung Galaxy S11

  Máme pro vás také recenzi chytrých hodinek Apple Watch Series 5 či Motoroly One Zoom, která do střední třídy přináší hned čtyři kvalitní fotoaparáty.

  Pokud nestihnete úterní premiéru v 17:30, můžete si SMARTmanii naladit v repríze ve středu ve 14:30, a případně v neděli v 9:30 a 15:30. Záznamy všech odvysílaných dílů naleznete v archivu pořadu.

  Pořad vzniká ve spolupráci se serverem SMARTmania.cz, kde každý den najdeš ty nejnovější trendy a novinky ze světa technologií.

  Související