Óčko

 • Technickou správu Facebookových stránek Óčka zajišťuje společnost La perf.

  Pokračovat na facebook stránky TV ÓČKO
 • Články
 • Pořady
 • Soutěže
 • Charts
 • Živě
 • RECEPT ŠÉFKUCHAŘE The PUB NA OVOCNOU POCHOUTKU PRO PATRICII SOLAŘÍKOVOU!

  20. dubna 2016 11:44
  Připrav si tenhle skvělý dezert s tropickým ovocem podle receptu šéfkuchaře The PUB Tomáše Kourka!

  Udělej si doma tenhle skvělý dezert s tropickým ovocem podle receptu šéfkuchaře The PUB - Tomáše Kourka! Přesný návod na dezert a postup krok za krokem najdeš v instruktážním videu! Výsledek si vybrala na svou večeři s kámoškama ze seriálu herečka Patricie Solaříková. Celé meníčko v pořadu Let’s Go To The PUB.

  VÝZVA!
  Vyfoť svůj nejlepší dezert s ovocem a postni fotku na Instagram s hashtagem #thepubprague! Nejlepší fotka může získat voucher na večeři do The PUB Praha 1.

  VIDEO RECEPT - Delice z tropického ovoce a honeycomb:


  Delice z tropického ovoce a honeycomb
  (5 porcí)

  Krok 1 – PIŠKOTOVÝ ZÁKLAD
  Mouka polohrubá 80 g
  Cukr krupice 80 g
  Olej slunečnicový 2 lžíce
  Vejce 2 ks

  Vejce opatrně rozdělíme na bílky a žloutky. Do žloutků přidáme olej, rozmícháme a odložíme stranou. Z bílků začneme šlehat sníh. Jakmile se nám síh začne formovat, přidáme do bílků cukr a vyšleháme společně do tuhého sněhu. Do sněhu vešleháme žloutky s olejem a poté opatrně vmícháme mouku. Těsto nalijeme do vymazané vysypané formy a pečeme na 160°C cca 10 minut do zezlátnutí.

  Krok 2 - ŽELÉ
  Ponthier ovocné pyré Kokos 300 ml
  Ponthier ovocné pyré Mango 300 ml
  Ponthier ovocné pyré Mučenka 300 ml
  Želatina plátky 9 ks
  Cukr krupice 150 g

  Z každého druhu pyré odebereme jednu třetinu, kterou zahřejeme v samostatném hrnci až k bodu varu. V pyré podle chuti rozpustíme cukr. Želatinu vložíme do studené vody a necháme nabobtnat. Poté vždy 3 plátky důkladně rozpustíme v teplém pyré. Když je želatina rozpuštěná, smícháme teplé a studené pyré dohromady. Do formy vložíme vykrojený piškot a na něj postupně vrstvíme připravené ovocné želé. Po každém nanesení želé, musíme nechat formu v lednici, dokud vrstva neztuhne, teprve pak můžeme nanášet další vrstvu. Tak pokračujeme až do naplnění formy.  Krok 3 - HONEYCOMB
  Máslo 20 g
  Cukr krupice 40 g
  Golden syrup 20 g
  Jedlá soda 1 lžičky
  Olej slunečnicový

  Pekáč vytřeme tenkou vrstvou oleje. Do hrnce se silným dnem vložíme cukr, máslo a golden syrup. Vše pozvolna přivedeme k varu a necháme rozpustit. Poté přidáme výkon a rychle bez míchání vaříme dokud nedosáhneme zlatohnědé barvy, cca 5 minut. Do zlatého karamelu rychle metlou vešleháme sodu, která nám karamel rychle zpění a zvedne. Zpěněný karamel vlijeme do vymazaného pekáče a necháme úplně vystydnout a ztvrdnout. Poté honeycomb rozbijeme a rozlámeme na jednotlivé kousky.

  Přejeme dobrou chuť!

  ČTI TAKÉ: UDĚLEJ SI ŽEBRA PODLE KUCHAŘE ROKU A VYHRAJ!

  Související