Óčko

 • Technickou správu Facebookových stránek Óčka zajišťuje společnost La perf.

  Pokračovat na facebook stránky TV ÓČKO
 • Články
 • Pořady
 • Soutěže
 • Charts
 • Živě
 • Pošli vlídné slovo přes MANDRAGE

  3. prosince 2015 12:50
  Kampaň Vlídné slovo je aktivitou Sdružení Linka bezpečí, celostátní bezplatné nonstop telefonické linky krizové intervence pro děti a mládež. Jejím cílem je upozornit na potřebu vlídných slov, na potřebu lidské sounáležitosti, ochoty a někdy i odvahy pomoci tomu druhému radou i činem.

  O projektu

   

  Když na Linku bezpečí zavolá dítě a svěří se s problémem, který jej trápí, vlídným slovem to všechno začne. Vlídným slovem, které ho ubezpečí, že každý problém se dá zvládnout, když máte někoho, komu se s ním můžete svěřit.

  Vlídné slovo dokáže zázraky. Nic nestojí. Jen ochotu naslouchat. A odvahu pomoci. Možná ale právě proto z našich životů vlídné slovo mizí, stejně jako nezištná ochota a odvaha. Chtěli bychom to touto kampaní změnit. Dosáhnout toho, že vystoupíme z pomyslného kruhu vlastního já, a ten svůj kruh propojíme s kruhy jiných lidí, našich blízkých.

  Jeden hovor, který může nezřídka zachránit dětský osud, stojí Linku bezpečí průměrně 50 korun. Takových hovorů přijmeme 650 denně. A přestože jsme státem garantovaná služba, od státu získáváme jen část prostředků, které na provoz Linky bezpečí potřebujeme.

  Proto jsme se rozhodli spustit kampaň Vlídné slovo. Abychom jejím prostřednictvím a s vaší pomocí upozornili na důležitost vlídných slov a vaším prostřednictvím získali finanční prostředky k tomu, abychom další vlídná slova mohli říkat dalším a dalším dětem, které se ocitnou v nesnázích.

  Děkujeme vám, že budete vlídná slova šířit společně s námi a stanete se tak jejich posly.

   

  Aktivity v rámci kampaně

  1.       Soukromé vystoupení skupiny MANDRAGE

  Soukromé vystoupení skupiny MANDRAGE jako exkluzivní poděkování někomu z  blízkých za to, že při něm stál, když to nejvíce potřeboval? Zní to neuvěřitelně, ale je to možné. Co pro to udělat? Stačí poslat DMS* a kód, který v odpovědní SMS obdrží, zadat na www.vlidneslovo.cz do formuláře.

  Počet DMS z jednoho telefonního čísla není omezen. Čím více jich tedy pošlete, tím větší máte šanci, že právě vy budete moci někomu prostřednictvím MANDRAGE říct: „Díky, že jsi mi pomohl.“  2.       Exkluzivní pohlednice od předních českých umělců

  Veřejnost si bude moci na www.vlidneslovo.cz vybrat některou z pohlednic vytvořených předními českými umělci, jako jsou výtvarníci Jan Gemrot, Jana Tachmanová, Markéta Vydrová a fotografové Alžběta Jungrová nebo Lukáš Dvořák, a poslat ji i s osobním vzkazem na mail tomu, kdo mu vlídným slovem nebo konkrétní pomocí pomohl ve chvíli, kdy to potřeboval.  3.       Objednejte si vlídné slovo na každý den

  Není nad to začít den něčím hezkým. A co je hezčího než vlídné slovo?! Pokud chcete někomu ze svých blízkým (nebo sami sobě J) zpříjemnit den, můžete mu objednat zasílání vlídných slov každý den po dobu jednoho týdne. Stačí poslat DMS* a kód obdržený v odpovědní SMS zadat do formuláře na www.vlidneslovo.cz, a od druhého dne budou na e-mailovou adresu, kterou zadáte, chodit vlídná slova po dobu jednoho týdne.

  Více o kampani nalezneš zde: vlidneslovo.cz

   

  Související