Óčko

 • Technickou správu Facebookových stránek Óčka zajišťuje společnost La perf.

  Pokračovat na facebook stránky TV ÓČKO
 • Články
 • Pořady
 • Soutěže
 • Charts
 • Živě
 • Promotion
 • Placení v hotovosti už nefrčí, zkuste platit hodinkami!

  2. prosince 2020 8:56
  Platby v hotovosti jsou na ústupu už delší dobu. V době pandemie, kdy se bankovek nikdo nechce dotýkat, se to ještě prohloubilo. Ale ani platební kartu nebo telefon už z kapsy lovit nemusíte. Nejjednodušší je platit hodinkami. Poradíme vám, jak na to.
  Plaťte hodinkami

  Platby tak zvanou „nositelnou elektronikou“ se dělí na platby mobilními telefony a chytrými hodinkami. Ve většině chytrých telefonů je možnost plateb již standardní funkcí. U chytrých hodinek je to složitější a existuje jen několik výrobců, kteří platby umožňují. Mezi takové patří značka Garmin, jejíž platby v hodinkách fungují i ve spojení s většinou chytrých telefonů na trhu. Samotná platba hodinkami probíhá podobně, jako s běžnou platební kartou nebo telefonem, jen s tím rozdílem, že hodinky nemusíte hledat v kabelce nebo peněžence. Hodinky na zápěstí také po platbě nemusíte ve spěchu uklízet před tím, než si odeberete nákup.Využití hodinek pro platby je zvláště výhodné při sportování a v případech, kdy s sebou nosíte minimum věcí.

  Bezpečnější, než platební karty
  Zjednodušeně si platby nositelnou elektronikou můžete představit tak, že hodinky nebo telefon pracují s otiskem klasické platební karty. Ve skutečnosti je to složitější. Využívá se platební technologie, tzv. „tokenů“, která poskytuje při platbě vyšší zabezpečení, než běžné platební karty. Nositelná elektronika si totiž s platebním terminálem nikdy nevyměňuje kompletní informace o platební kartě, jako je její číslo nebo platnost.


  Vyzkoušejte placení hodinkami

  Garmin vívoactive4 jsou elegantní, chytré, sportovně všestranné GPS hodinky ve dvou velikostech pro pánské i užší, dámské zápěstí. Jsou kompatibilní s Android i iOS telefony a v obou platformách nabízejí podporu bezkontaktních plateb Garmin Pay. Garmin Pay platby podporuje u svých platebních karet většina českých bank, včetně České spořitelny, Komerční banky, Monety, ČSOB, Raiffeisen Bank a dalších. Hodinky zakoupíte od 6.990 Kč.

  Garmin vívoactive4

  Související