Óčko

  • Technickou správu Facebookových stránek Óčka zajišťuje společnost La perf.

    Pokračovat na facebook stránky TV ÓČKO
  • Články
  • Pořady
  • Soutěže
  • Charts
  • Živě
  • OSCAR 2018: Výsledky vyhlášení cen a vítězové jednotlivých kategorií!

    4. března 2018 18:43
    90. ročník udílení cen Oscar 2018 se konal 4. března 2018 v Dolby Theater v Los Angeles. Akademie filmového umění a věd opět ocenila nejlepší filmy, tvůrce i herce za rok 2017. Galavečerem provázel moderátor, herec a bavič Jimmy Kimmel.

    ČTI TAKÉ: KVÍZ PRO FANOUŠKY LEGENDÁRNÍ TRILOGIE SLUNCE SENO! OTESTUJ SE, KELIŠOVÁ

    OSCAR 2018

    OSCAR 2018

    Cena Americké akademie filmového umění a věd se udílí pravidelně od roku 1929. Které snímky a tvůrčí osobnosti si letos odnesly legendární zlatou sošku, která je po celém světě známá jako Oscar?

    Mezi nominovanými snímky letos mimo jiné figurovaly tituly jako Dunkirk režiséra Christophera Nolana, Lady Bird Grety Gerwick nebo Phantom Thread Paula Thomase Andersona. 

    Za herecký výkon v hlavní roli byli nominováni například Denzel Washington či Gary Oldman mezi muži a Meryl Streep, Margot Robbie nebo Sally Hawkins mezi ženami. 

    Slavnostní ceremoniál se každoročně koná v Dolby Theatre v Hollywoodu a i v tomto roce jej uváděl moderátor, producent a komik Jimmy Kimmel. 

    Zkrácený záznam můžete sledovat na ČT art v pondělí 5. 3. od 20:20. 


    Oscar 2018 - Vítězové v jednotlivých kategoriích:


    Nejlepší film:

    • Call Me By Your Name - produkce Luca Guadagnino, Marco Morabito, Emilie Georges, Peter Spears
    • Nejtemnější hodina - produkce Douglas Urbanski, Tim Bevan, Eric Fellner, Lisa Bruce, Anthony McCarten
    • Dunkerk - produkce Christopher Nolan, Emma Thomas
    • Uteč - produkce Jason Blum, Jordan Peele, Edward H. Hamm Jr., Sean McKittrick
    • Lady Bird - produkce Scott Rudin, Eli Bush, Evelyn O’Neill
    • Nit z přízraků - produkce Paul Thomas Anderson, Megan Ellison, Daniel Lupi, JoAnne Sellar
    • Akta Pentagon: Skrytá válka - produkce Steven Spielberg, Kristie Macosko Krieger, Amy Pascal
    • Tvář vody - produkce Guillermo del Toro, J. Miles Dale
    • Tři billboardy kousek za Ebbingem - produkce Martin McDonagh, Graham Broadbent, Peter Czernin


    Režie:

    • Christopher Nolan - Dunkerk
    • Jordan Peele - Uteč
    • Greta Gerwig - Lady Bird
    • Paul Thomas Anderson - Nit z přízraků
    • Guillermo del Toro - Tvář vody


    Herec v hlavní roli:

    • Timothée Chalamet - Call Me by Your Name
    • Daniel Day-Lewis - Nit z přízraků
    • Daniel Kaluuya - Uteč
    • Gary Oldman - Nejtemnější hodina
    • Denzel Washington - Roman J. Israel, Esq.


    Herečka v hlavní roli:

    • Sally Hawkins - Tvář vody
    • Frances McDormand - Tři billboardy kousek za Ebbingem
    • Margot Robbie - Já, Tonya
    • Saoirse Ronan - Lady Bird
    • Meryl Streep - Akta Pentagon: Skrytá válka


    Kamera:

    • Roger A. Deakins - Blade Runner 2049
    • Rachel Morrison - Mudbound
    • Bruno Delbonnel - Nejtemnější hodina
    • Dan Laustsen - Tvář vody
    • Hoyte van Hoytema - Dunkerk

    Původní scénář:

    • Emily V. Gordon a Kumail Nandžiani - Pěkně blbě
    • Jordan Peele - Uteč
    • Greta Gerwig - Lady Bird
    • Guillermo del Toro a Vanessa Taylor - Tvář vody
    • Martin McDonagh - Tři billboardy kousek za Ebbingem


    Hudba:

    • Hans Zimmer - Dunkerk
    • Jonny Greenwood - Nit z přízraků
    • Alexandre Desplat - Tvář vody
    • John Williams - Star Wars: Poslední z Jediů
    • Carter Burwell - Tři billboardy kousek za Ebbingem

    Nejlepší píseň:

    • Mighty River - hudba a text Mary J. Blige, Raphael Saadiq a Taura Stinson; Mudbound
    • Mystery Of Love - hudba a text Sufjan Stevens; Call Me By Your Name
    • Remember Me - hudba a text Kristen Anderson-Lopez a Robert Lopez; Coco
    • Stand Up For Something - hudba Diane Warren, text Lonnie R. Lynn a Diane Warren; Marshall
    • This Is Me - hudba a text Benj Pasek a Justin Paul; Největší showman

    Neanglicky mluvený film:

    • Fantastická žena - Chile, režie Sebastián Lelio
    • L’insulte (Urážka) - Libanon, režie Zijád Duajrí
    • Nemilovaní - Rusko, režie Andrej Zvjagincev
    • O těle a duši - Maďarsko, režie Ildikó Enyedi
    • Čtverec - Švédsko, režie Ruben Östlund


    Nejlepší animovaný film:

    • Mimi šéf - režie Tom McGrathThe Breadwinner (Živitel rodiny) - režie Nora Twomey
    • Coco - režie Lee Unkrich a Adrian Molina
    • Ferdinand - režie Carlos Saldanha, Cathy Malkasian a Jeff McGrath
    • S láskou Vincent - režie Dorota Kobielá a Hugh Welchman

    #Repost @jimmykimmellive ・・・ ONE MORE WEEK! #Oscars

    Příspěvek sdílený The Academy (@theacademy),

    Fotogalerie



    Související