To hlavní se letos odehrálo pod kapotou. Samsung dal sbohem vlastním procesorům Exynos a po celém světě bude řadu Galaxy S23 prodávat s čipsetem Snapdragon 8 Gen 2 od Qualcommu. Novinkou je také 200Mpx fotoaparát, který dokáže produkovat snímky ve velmi vysoké kvalitě. Tomu dělají společnost ještě další tři foťáky – širokoúhlý a dva teleobjektivy. Jeden s 3x optickým a druhý s 10x optickým přiblížením.
O 200 mAh, na rovných 5000 mAh, se zvětšila kapacita baterie, nepatrně se zmenšily už tak malé rámečky okolo displeje, přibyla podpora záznamu videa v 8K rozlišení při 30 fps a noční portrétový režim. Zachována samozřejmě zůstala i voděodolnost. Stupeň krytí IP68 kromě odolnosti vůči vniknutí prachu slibuje i přežití telefonu pod vodní hladinou, avšak maximálně v hloubce 1,5 metru po dobu 30 minut.
Galaxy S23 Ultra je díky své výbavě vůbec nejvýkonnějším a nejlépe vybaveným telefonem s operačním systémem Android. Ten je zastoupený nejnovější verzí 13, kterou tradičně doplňuje uživatelské prostředí One UI 5.1. O zobrazování se stará 6,8" Dynamic AMOLED displej, který má velmi jemné rozlišení a nabízí až 120Hz obnovovací frekvenci. Navíc jej kryje nejodolnější ochranné sklo Gorilla Glass Victus 2 a ještě je do něj integrována ultrazvuková čtečka otisků prstů.
Elektrická „korveta“
Legendární sportovní vůz Corvette se po sedmdesáti letech produkce dočkal několika zásadních inovací. Nová verze E-Ray totiž nabízí kombinaci klasického spalovacího motoru s elektrickým agregátem a poprvé také pohon všech čtyř kol. Pod kapotou najdeme stejný 6,2litrový osmiválec, jaký známe z Corvette Stingray. Jeho 495 koní je ale doplněno o dalších 160 koní generovaných elektromotorem, který pohání přední nápravu. Zadní kola roztáčí pouze spalovací motor. Baterii s kapacitou 1,9 kWh najdeme v tunelu mezi sedačkami. Dobíjí se především při regenerativním brzdění.
Už jste si asi spočítali, že celkový výkon novinky činí 655 koní. Ještě zajímavější je ale akcelerace z nuly na sto, kterou zvládá za 2,5 sekundy. To z ní dělá vůbec nejrychlejší Corvettu. Sprint na čtvrt míle (cca 400 m) zvládne za 10,5 sekundy při maximální rychlosti 209 km/h. Díky pohonu všech kol bude nabízet mnohem lepší jízdní vlastnosti i za horších povětrnostních podmínek. Zlepší se ale také efektivita, protože při brždění a jízdě bez plynu půjde osmiválec úplně vypnout a využívat pouze elektromotor. S pomocí režimu Stealth bude navíc možné až do rychlosti 70 km/h jet pouze na elektromotor. Při brzkých ranních odjezdech nebo naopak pozdních příjezdech tak nemusíte budit své sousedy burácejícím osmiválcem. Dvojice displejů zobrazí řidiči veškeré potřebné informace o vozidle. Počítá se ale i s jízdními asistenty, jako jsou kontrola jízdy v pruzích, upozornění před kolizí i automatické nouzové brzdění.
Také pro vás máme návod, jak smazat Instagram během několika kliknutí.
V případě, že nestihnete úterní premiéru v 17:30, můžete si SMARTmanii naladit v repríze ve středu ve 14:30, a případně v neděli v 14:30 a 17:00. Záznamy všech odvysílaných dílů naleznete v archivu pořadu. Pořad vzniká ve spolupráci se serverem SMARTmania.cz, kde každý den najdete ty nejnovější trendy a novinky ze světa technologií