Óčko

 • Technickou správu Facebookových stránek Óčka zajišťuje společnost La perf.

  Pokračovat na facebook stránky TV ÓČKO
 • Články
 • Pořady
 • Soutěže
 • Charts
 • Živě
 • Sanremo Junior CZ/SK zná vítězky! Jsou to Aneta Kalertová a Lenka Berkešová

  8. února 2019 13:26
  Finálový večer české a slovenské části mezinárodní pěvecké soutěže Sanremo Junior pdo zpěváky a zpěvačky ve věku 6 - 15 let proběhl v divadle Hybernia před zraky hvězdné poroty. Ta vybrala jako nejlepší zpěvačku z České republiky Anetu Kalertovou a ze Slovenska Lenku Berkešovou.
  Vítězky souteže Sanremo Junior CZ/SK Aneta Kalertová a Lenka Berkešová s porotkyní Martou Jandovou

  Vítězky souteže Sanremo Junior CZ/SK Aneta Kalertová a Lenka Berkešová s porotkyní Martou Jandovou


  Tématem letošního ročníku byl film a muzikál. Se slavnými světovými melodiemi během večera vystoupilo za doprovodu Bon Art Pops Orchestra celkem 10 finalistů z České republiky a 3 ze Slovenska.

  Jejich vystoupení na letošním druhém ročníku hodnotila porota složená z takových osobností, jako jsou Helena Vondráčková, Miro Žbirka, Marta Jandová, Ondřej Soukup, Tereza Tobiášová (TV Očko), Janis Sidovský, Katarína Knechtová, Pavel Vítek, Tereza Kavecká, Marek Ztracený, Miroslav Michálek (Frekvence 1), Miloslav Zýka (Universal Music) a předsedkyně poroty a výkonná ředitelka Kühnova dětského sboru Michaela Anna Dobrovolná.

  Hvězdná porota soutěže Sanremo Junior CZ/SK

  Hvězdná porota soutěže Sanremo Junior CZ/SK


  Podpořit letošní finalisty přijel z Itálie i poradce pro cestovní ruch a kulturní akce města Sanremo pan Marco Sarlo , který velmi ocenil nejen všechny talenty, ale i ženský symfonický orchestr Bon Art Pops Orchestra, který v letošním roce oslaví 5 let své činnosti.

  Vítězkou Sanremo Junior CZ se stala třináctiletá Aneta Kalertová z Mníšku pod Brdy, která zazpívala píseň The Climb od Miley Cyrus. Aneta navštěvuje ZUŠ Řevnice - obor sólový zpěv, jazzový a popový zpěv u Miriam Bayle. Kromě zpěvu se věnuje současnému a klasickému tanci. Má zkušenosti v pěveckých soutěžích. Ráda posluchá pop, jazz a muzikálové melodie. Oblíbenými interprety jsou Lana Del Rey, Beyoncé, Nina Simone, Michael Bublé. Jejich písničky i ráda zpívá.

  Vítězky souteže Sanremo Junior CZ/SK Aneta Kalertová a Lenka Berkešová s Ondřejem Soukupem, Helenou Vondráčkovou a Markem Ztraceným

  Vítězky souteže Sanremo Junior CZ/SK Aneta Kalertová a Lenka Berkešová s Ondřejem Soukupem, Helenou Vondráčkovou a Markem Ztraceným


  „Sanremo Junior je pro mě osobně nejlepší pěvecká soutěž pro děti, protože jim nabízí velké množství zkušeností a zážitků. Například zpívat na pódiu s orchestrem před hvězdnou porotou je pro mě neuvěřitelné. I když jsem měla trochu trému, tým lidí, kteří s námi spolupracovali, mi s tím hrozně pomohl. Bez nich bych to nedokázala. Výhra Sanremo Junior za ČR je pro mě největší úspěch v životě a do Itálie se moc těším,“ řekla Aneta po finále.

  Vítězkou Sanremo Junior SK je pak dvanáctiletá Lenka Berkešová z Levic, která zazpívala písničku How Far I’ll Go z filmu Odvážná Vaiana. Lenka navštěvuje ZUŠ Levice - obor zpěv a klavír. Má zkušenosti s vystupováním na různých akcích. Poslouchá nejvíce pop. Mezi její oblíbené interprety patří Ariana Grande a Imagine Dragons. Ráda zpívá písničky od Mariky Gombitové, Dary Rolins nebo Zuzany Smatanové.

  „Finálový večer se mi velmi líbil a krásně jsem si ho užila. Porota byla milá a tak jsem ani neměla moc strach. Z výhry mám obrovskou radost. Teď se těším na natáčení CD a samozřejmě i do Sanrema,” uvedla Lenka.

  Finále soutěže Sanremo Junior CZ/SK

  Finále soutěže Sanremo Junior CZ/SK


  Obě mladé zpěvačky teď čeká příprava na vystoupení na mezinárodním finále, které se uskuteční 1.května v italském lázeňském městě Sanremo.

  Soutěž Sanremo Junior patří mezi nejprestižnější mezinárodní dětské soutěže pro sólové zpěváky a zpěvačky (pop, rock, jazz, folk, vážná hudba) ve věku od 6 – 15 let. Od roku 2016 se Sanrema Junior účastní i Česká republika, kterou poprvé reprezentovala tehdy jedenáctiletá Kristýna Petráková. V roce 2017 pak z Grand finále přivezla střibro Nela Duchačová.

  Minulý ročník byl pak velmi úspěšný pro Slovenskou republiku. Margareta Ondrejková přivezla z Grand finále první místo. Česká finalistka Sofie Fiurášková získala speciální ocenění poroty.

  Sanremo Junior CZ/SK


  Pozadu ale nezůstávají ani ti, kteří přímo nezvítězili. Finalisté z minulých ročníků vystoupili na festivalu Soundtrack Poděbrady 2017, Nela Duchačová ( 2017) a Kristýna Petráková (2016) byly hosty na narozeninovém koncertu Leony Machálkové. Adélku Řehořovou si vybral Martin Chodur pro svůj Vánoční koncert. 

  V minulém roce pak získala Kiki Petráková soli v muzikálu Shreck, Petr Cemper získal po svém finálovém vystoupení v Hybernii roli v muzikálu Noc na Karlštějně. Sofie Fiurášková ( 2018) a Michaela Mervartová (2017) vystoupili s velkým úspěchem na akci Dance Divas na Křižíkově fontáně v Praze.

  Fotogalerie

  Související