Óčko

 • Technickou správu Facebookových stránek Óčka zajišťuje společnost La perf.

  Pokračovat na facebook stránky TV ÓČKO
 • Články
 • Pořady
 • Soutěže
 • Charts
 • Živě
 • V porotě Sanremo Junior CZ budou Jandová, Knechtová, Soukup i Ztracený!

  8. února 2019 13:26
  Finálový večer české a slovenské části mezinárodní pěvecké soutěže Sanremo Junior pdo zpěváky a zpěvačky ve věku 6 - 15 let se blíží. Deset finalistů se utká o postup do světového finále v divadle Hybernia 20. února před zraky hvězdné poroty a za doprovodu Bon Art Pops Orchestra pod taktovkou jediného muže z orchestru pana dirigenta Martina Hyblera..
  Sanremo Junior CZ/SK

  Z čtyřkolového výběru před odbornou porotou nakonec do finále postoupilo 9 zpěvaček a 1 zpěvák. Jsou to : z Prahy Karolína Anna Bokstefflová, Klára Vojslavská, Tina Klimková, z Horšovkého Týna, Klára Kateřina Kořínková, z Báště Vanesa Jančová, Karolína Pokorná z Velkých Přílep, Viktorie Vítová z Plzně, Aneta Kalertová z Mníšku pod Brdy, Eliška Pejsarová z Aše a Jaroslav Diviš z Odolené Vody. 

  Finálový večer v pražské Hybernii bude i finálovým večerem pro Sanremo Junior SK. Výběru pro Sanremo Junior SK se v Bratislavě zúčastnilo na 50 dětí a do finále byly vybrány 3 nadějné zpěvačky: Sára Varšová ze Šumiace, Lenka Berkešová z Levice a Natália Bóriková z Vel’kých Lovců.

  Sanremo Junior CZ/SK


  Na finálovém večeru budou zpívat jednu píseň před třináctičlennou porotou, v níž zasednou:  Helena Vondráčková, Miro Žbirka, Marta Jandová, Ondřej Soukup, Tereza Tobiášová (TV Očko), Janis Sidovský, Katarína Knechtová, Pavel Vítek, Tereza Kavecká, Marek Ztracený, Miroslav Michálek (Frekvence 1), Milan Zyka (Universal Music) a předsedkyně poroty a výkonná ředitelka Kühnova dětského sboru Michaela Anna Dobrovolná.

  Moderovat bude stejně jako v předchozích ročnících Jan Čenský. “Spolupracuji na různých projektech, nicméně být součástí cesty do pěvecké soutěže Sanremo Junior, je opravdu potěšení. Profesionální přístup, zázemí a odborní poradci několik měsíců připravují malé zpěváky, kteří jsou pro mě samotného profíky už teď. Když jsem viděl co všechno jsou schopni vydržet a koncentrovat se, mohu jen tleskat. Je mi nesmírnou ctí, že jsem byl i letos osloven ke spolupráci a těším se na nové talenty. Všem držím pěsti,” říká.

  Sanremo Junior CZ/SK


  Soutěž Sanremo Junior patří mezi nejprestižnější mezinárodní dětské soutěže pro sólové zpěváky a zpěvačky (pop, rock, jazz, folk, vážná hudba) ve věku od 6 – 15 let. Od roku 2016 se Sanrema Junior účastní i Česká republika, kterou poprvé reprezentovala tehdy jedenáctiletá Kristýna Petráková. V roce 2017 pak z Grand finále přivezla střibro Nela Duchačová.

  Minulý ročník byl pak velmi úspěšný pro Slovenskou republiku. Margareta Ondrejková přivezla z Grand finále první místo. Česká finalistka Sofie Fiurášková získala speciální ocenění poroty.

  Sanremo Junior CZ/SK


  Pozadu ale nezůstávají ani ti, kteří přímo nezvítězili. Finalisté z minulých ročníků vystoupili na festivalu Soundtrack Poděbrady 2017, Nela Duchačová ( 2017) a Kristýna Petráková (2016) byly hosty na narozeninovém koncertu Leony Machálkové. Adélku Řehořovou si vybral Martin Chodur pro svůj Vánoční koncert. 

  V minulém roce pak získala Kiki Petráková soli v muzikálu Shreck, Petr Cemper získal po svém finálovém vystoupení v Hybernii roli v muzikálu Noc na Karlštějně. Sofie Fiurášková ( 2018) a Michaela Mervartová (2017) vystoupili s velkým úspěchem na akci Dance Divas na Křižíkově fontáně v Praze.

  Fotogalerie

  Související