Óčko

 • Technickou správu Facebookových stránek Óčka zajišťuje společnost La perf.

  Pokračovat na facebook stránky TV ÓČKO
 • Články
 • Pořady
 • Soutěže
 • Charts
 • Živě
 • Sanremo Junior CZ zná finalisty pro rok 2019

  30. listopadu 2018 15:21
  Blíží se už třetí ročník mezinárodní pěvecké soutěže Sanremo Junior pdo zpěváky a zpěvačky ve věku 6 - 15 let. Do soutěže se přihlásilo víc než 100 talentovaných zpěváků a zpěvaček a porota vybrala deset finalistů, které čeká v únoru vystoupení v pražském divadle Hybernia za doprovodu živého symfonického orchestru.
  Sanremo Junior


  Z čtyřkolového výběru před odbornou porotou nakonec do finále postoupilo 9 zpěvaček a 1 zpěvák, kteří se nyní budou pod dohledem odborníků v oblasti pohybovo-pěvecké průpravy připravovat na finálový večer v divadle Hybernia.

  Do finále postoupili : z Prahy Karolína Anna Bokstefflová, Klára Vojslavská, Tina Klimková, z Horšovkého Týna, Klára Kateřina Kořínková, z Báště Vanesa Jančová, Karolína Pokorná z Velkých Přílep, Viktorie Vítová z Plzně, Aneta Kalertová z Mníšku pod Brdy, Eliška Pejsarová z Aše a Jaroslav Diviš z Odolené Vody.

  Finálový večer v pražské Hybernii bude i finalovým večerem pro Sanremo Junior SK. Výběru pro Sanremo Junior SK se v Bratislavě zůčastnilo na 50 dětí a do finále byly vybrány 3 nadějné zpěvačky, které to na přípravy mají trošku dále, ale i tak jsou nadšené a víkendy v Praze si užívají. Finalistkami pro Sanremo Junior SK jsou: Sára Varšová ze Šumiace, Lenka Berkešová z Levice a Natália Bóriková z Vel’kých Lovců.

  V období listopad –únor čeká finalisty několik víkendů plných příprav. Projdou si hodinami zpěvu s hlasovou poradkyní Kühnova dětského sboru Eliškou Hrubou Toperczerovou, pohybovou hereckou průpravou s herečkou Dianou Šoltýsovou, lekcemi retoriky s Janem Čenským, profesionálním focením s Michaelem Kratochvílem, kompletním stylingem ve spolupráci s Luvoxy Hair & Beauty a mnoha dalšími zkušenostmi v oblasti hudby a vystupováním na jevišti.

  Na závěr příprav budou mít všichni finalisté šanci vystoupit na velkém pódiu v rámci finálového galavečera Sanremo Junior Czech Republic/ Slovakia za doprovodu Bon Art Pops Orchestra, který se uskuteční 20. února v divadle Hybernia.

  Odborná porota na finálovém galavečeru vybere vítěze, který pojede reprezentovat naší zemi a Slovensko do italského lázeňského města Sanremo.

  Soutěž Sanremo Junior patří mezi nejprestižnější mezinárodní dětské soutěže pro sólové zpěváky a zpěvačky (pop, rock, jazz, folk, vážná hudba) ve věku od 6 – 15 let. Od roku 2016 se Sanrema Junior účastní i Česká republika, kterou poprvé reprezentovala tehdy jedenáctiletá Kristýna Petráková. V roce 2017 pak z Grand finále přivezla střibro Nela Duchačová.

  Minulý ročník byl pak velmi úspěšný pro Slovenskou republiku. Margareta Ondrejková přivezla z Grand finále první místo. Česká finalistka Sofie Fiurášková získala speciální ocenění poroty.

  Sanremo Junior CZ/SK


  Pozadu ale nezůstávají ani ti, kteří přímo nezvítězili. Finalisté z minulých ročníků vystoupili na festivalu Soundtrack Poděbrady 2017, Nela Duchačová ( 2017) a Kristýna Petráková (2016) byly hosty na narozeninovém koncertu Leony Machálkové. Adélku Řehořovou si vybral Martin Chodur pro svůj Vánoční koncert. 

  V minulém roce pak získala Kiki Petráková soli v muzikálu Shreck, Petr Cemper získal po svém finálovém vystoupení v Hybernii roli v muzikálu Noc na Karlštějně. Sofie Fiurášková ( 2018) a Michaela Mervartová (2017) vystoupili s velkým úspěchem na akci Dance Divas na Křižíkově fontáně v Praze.

  Fotogalerie

  Související