Metronome Prague nabídne kromě ZAZ a Jamiroquai taky podcasty, únikovku nebo vyhlídkové kolo!

22. května 2023 12:22
Festival Metronime Prague proběhne na Výstavišti Praha od 21. do 24. června. Kromě super muziky bude mít i odvážný doprovodný program! Velkou novinkou budou podcasty, které budou vysílány přímo z Metronome Prague. Na festivalu nebudou chybět pestré workshop a prostor dostanou neziskové organizace i cenění umělci. Všichni, kdo se rádi baví, se tak potkají na jednom místě, kde kralují hvězdy jako Jamiroquai, ZAZ, Moderat, Aurora, M83, Editors, ToveLo, J.I.D, White Lies, Jana Kirschner a další. Do cílové rovinky míří cenově výhodné vstupenky, další edice už bude za plné vstupné.

Na Metronome Prague 2023 vystoupí ZAZ

„Nabídneme všem návštěvníkům - velkým i malým - program, který jim skvěle doplní hudební zážitky. Chceme návštěvníky nejen pobavit, ale také inspirovat. Pro letošní rok jsme vybrali spojující linku ‚odvaha‘. Té není nikdo dost a my chceme také posouvat věci správným směrem. Představíme odvážné lidi i projekty a nabídneme možnost si leccos prohlédnout i vyzkoušet. Celý program připravujeme jako zážitkový a odvážný! Bude se i na co dívat a kde si sednout a odpočinout,“ prozradila dramaturgyně doprovodného programu Alena Švejnohová.

Můžete si zahrát například únikovou hru, projít virtuální realitou, nahlédnout na festival shora z vyhlídkového kola, natrénovat masáž srdce, zahájit boj se stresem, hledat úplně nové kešky a zatančit si hip hop.

Festival podcastů

Pořadatelé Metronome přichystali spolu s dalšími českými uměleckými institucemi mimořádné venkovní expozice, nebudou chybět zajímavé filmové produkce a novinkou je, že živě se z místa pražského Výstaviště budou natáčet podcasty - Čestmír Strakatý s Prostorem X, Pastoral Brothers, Dobrovský & Šídlo, My děti s odvahou aj. Návštěvníci nepřijdou ani o debaty na aktuální témata například Nadační fond nezávislé žurnalistiky představí kurážná média, profesor Andrej Borisovič Zubov a Libor Dvořák promluví o dějinách Ruska očima dnešních dní, Margit Slimáková o odvaze starat se dobře o své tělo a podobně.

Doprovodný program zahrnuje také výstavy, slam poetry a je přichystaný bohatý program pro děti a mládež čítající divadla, taneční i výtvarné workshopy, skatepark a pumptrack, fotokoutek, vyhlídkové kolo a nejrůznější další zábavy (glitters, tetovačky, počítačové i deskové hry aj.). Speciální zónu o odvaze chystá Český olympijský výbor, který představí odvážnou sportovní gymnastku a trenérku Věru Čáslavskou.

Koncert rapové party PSH zahájí Metronome projekcí loňského dokumentu PSH - Nekonečný příběh. Vzpomeneme i na ikonickou ženu, návrhářku a aktivistku Vivienne Westwoodovou, která na konci roku 2022 zemřela a která byla ztělesněním odvahy a síly s kapkou punku.

Rapová skupina PSH

Vstupenky na Metronome Prague aktuálně zakoupíte za 3 590 korun za tři dny pro dospělého. Jednodenní vstupenka pak vyjde na 2 290 korun. Vstupné pro děti do 12 let je 190 korun za tři dny, mládež 12 až 21 let zaplatí za tři dny 1 890 Kč. Zvýhodněné vstupné pak mají také zdravotně hendikepovaní. VIP vstupenky jsou již vyprodané, ale k dostání jsou nyní takzvané vstupenky Komfort. Ty zajistí majitelům nadstandardní servis i slevu na barech.

Díky spolupráci s agenturou Weco-Travel je také možné koupit výhodnější balíčky vstupenek s ubytováním, jež zahrnují ubytování v kvalitních hotelích v centru Prahy. Pořadatelé vybízejí s koupí vstupenek neotálet.

Více o vstupném a kompletní znění programu najdete na webu www.metronome.cz, kde jsou postupně zveřejňované také aktuality.

Metronome Prague 2023

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:22 úterý 19. září 2023. Anketa je uzavřena.

 • 4
  SUPER
 • 4
  LOL
 • 4
  WTF
 • 4
  FAIL
 • 4
  OMG
 • 4
  LOVE

Související

HLASUJTE V KITKAT ÓČKO CHART