Libor Bouček má na léta vystaráno. S jakou nejmenší částkou by vydržel?

22. října 2017 22:08
Moderátor Libor Bouček mluví otevřeně o tom, že je zabezpečen na několik let. V pořadu Moje Love taky prozradil, s jakou nejnižší částkou by přežil.

ČTI TAKÉ: RICHARD NEDVĚD: PENÍZE SI NEPŮJČUJI, VYUŽÍVÁM „POCKET BANKING“

Moje Love

„Každý by měl myslet na to, aby přežil šest měsíců. Já bych s tím, co jsem našetřil, nepřežil v řádu měsíců, ale v řádu let,“ řekl Libor Bouček a prozradil, že by dokázal přežít s 30 tisíci čistého měsíčního příjmu. Na studiích ostatně vydržel i s nižší částkou.

Rezervu má tedy Libor Bouček slušnou, ale i jemu se jednou stalo, že neměl na účtu žádné peníze.

„Stalo se mi to před deseti lety. Byl listopad, já jsem točil v Bratislavě. Točili jsme reality show, která se jmenovala Vyvolená, zároveň jsem točil Vyvolené v Česku. A já jsem to špatně spočítal, platil jsem v hotelu kartou a tam nic nebylo. Byl to velmi silný zážitek a už to nikdy nechci zažít, bylo to strašný,“ říká moderátor.

Dostat se do mínusu na kartě může být spojeno s poplatky a sankčními úroky. Existuje ale možnost, jak být v mínusu, aniž by za to banka dala sankce. Jmenuje se kontokorent. Je to speciální typ půjčky, která se váže k účtu. Nejedná se o klasickou splátkovou půjčku, takže bance peníze vrátíte, až je budete mít. Třeba až přijde výplata.

Existují i takové, které nemají stanovený termín splácení. Váže se k tomu úrok, který ale bývá větší než u splátkových půjček. Úrok se platí jen tehdy, když jste v minusu. Jak vysoký kontokorent banka může dát, záleží na výši příjmu.

Rady k mimořádným výdajům:

 • Pokud se na účtu dostanete do mínusu a nemáte kontokorent, banka vám začne okamžitě účtovat sankční úroky, takže je důležité se co nejrychleji dostat do plusu.
 • S kontokorentem můžete kdykoli do mínusu a peníze můžete použít na co chcete. Jen počítejte s tím, že se jedná o úvěr, takže se k tomu váží úroky a u některých bank třeba i poplatky za vyřízení.
 • Většina bank nabízí kontokorent i všem studentům. K jeho vyřízení budete potřebovat platné potvrzení o studiu. Ale pořád platí, že je rozumné z každé tisícovky, kterou vyděláte, dát si pár korun stranou. Za rok budete mít slušnou rezervu a nebudete potřebovat ani banku.

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 22:08 pondělí 19. února 2018. Anketa je uzavřena.

 • 20
  SUPER
 • 17
  LOL
 • 17
  OMG
 • 14
  FAIL
 • 14
  LOVE
 • 11
  WTF

Související

HLASUJTE V KITKAT ÓČKO CHART