Óčko

 • Technickou správu Facebookových stránek Óčka zajišťuje společnost La perf.

  Pokračovat na facebook stránky TV ÓČKO
 • Články
 • Pořady
 • Soutěže
 • Charts
 • Živě
 • Léto roztančí Samohlásky od Vagyny Dy Praga

  31. července 2019 21:15
  Každé léto potřebuje mít svůj letní song. A to letošní se konečně dočkalo! Úspěch světových hitů jako Macarena, Waka Waka nebo Skibidi navíc vždy umocnil doprovodný taneček. S českou variantou pro léto 2019 přichází mužský sbor Vagyny Dy Praga, který tím zároveň láká na bujarou oslavu 15 let v Lucerna Music Baru 15. října.
  Rozmanité kostýmy v klipu Samohlásky

  Rozmanité kostýmy v klipu Samohlásky


  Svým veselým klipem ukazuje, že se jakožto punkové hudební těleso nebojí žádného žánru. Po rockových, popových i country písních si tato vykutálená partička tentokrát pohrála s diskotékou. 

  „Důkladně jsme zanalyzovali taneční hity poslední doby a zjistili jsme, že posluchači této hudby nejvíc ocení co nejjednodušší text. Také jsme se dozvěděli, že čím víc samohlásek, tím lépe,“ zdůvodňují členové kapely Vagyny Dy Praga minimalistický repetitivní refrén.

  Videoklip měl televizní premiéru v pořadu CZ&SK na Óčku a na youtubu se na něj můžete podívat tady!

  Ač se to nemusí na první dojem zdát, hudební produkci, videoklip i choreografii mají na svědomí skuteční profíci. Singl kapela nahrála, stejně jako poslední album Zřejmě humor z roku 2013, s uznávaným hudebním producentem Darkem Králem. „Nejlepší kapela od dob Pink Floyd,“ ocenil Darek Vagyny hned při prvním poslechu.

  Tvůrcem klipu je kameraman a střihač Pavel Česal z Drive Film Factory. Taneční sestavu vymyslel a s vypětím sil i naučil kapelu tanečník Šimon Lupínek, který působil též v BDS Academy. Celou taneční choreografii k Samohláskám, tzv. Vagydance, se můžete naučit dle zveřejněného tutorialu ve videu k tomuto článku.

  Vagyny Dy Praga ve studiu ALL SENSES, kde vznikla nahrávka Samohlásky.

  Vagyny Dy Praga ve studiu ALL SENSES, kde vznikla nahrávka Samohlásky.


  Roztančený videoklip se odehrává v desítkách lokací po celém Česku a kapela v něm figuruje ve velkém množství kostýmů, které se nashromáždily z koncertů za celých 15 let. Roli sexy dívky ve vířivce, která si pouští klip na mobilu, až se v něm nakonec sama ocitne, ztvárnila Nikola Jamborová, přítelkyně bubeníka kapely a moderátora Matěje Dvořáka, kterého můžete znát z pořadů Ukaž káru, Smartmania nebo Future Jobs na Óčku.

  Uniformy Vagynám sluší a velká stage také.

  Uniformy Vagynám sluší a velká stage také.


  „Nazpívání backvokálu jsme nabídli předním českým zpěvačkám. Vůbec nám neodpovědely až na jednu výjimku, Terezu Černochovou, bývalou členku Black Milk. Její hodnocení našeho songu bylo natolik trefné, že jsme ho neváhali ocitovat na závěr klipu, svěřil se mužský sbor Vagyn.

  Říjnový výroční koncert Vagyn „15 let jsme přirození“ slibuje nejen velkou pódiovou show, ale i mnoho hudebních hostů gratulantů. Více zde

  Letní Vagyny Dy Praga na festivalu Mighty Sounds

  Letní Vagyny Dy Praga na festivalu Mighty Sounds

  Vagyny Dy Praga budou hosté pořadu Drive, celý rozhovor o klipu Samohlásky i oslavě v LMB odvysíláme na Óčku 11. srpna od 22h.

  Co ty na to?

  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 21:15 čtvrtek 28. listopadu 2019. Anketa je uzavřena.

  • 43
   SUPER
  • 33
   LOVE
  • 32
   LOL
  • 32
   FAIL
  • 30
   WTF
  • 30
   OMG

  Související