Óčko

 • Technickou správu Facebookových stránek Óčka zajišťuje společnost La perf.

  Pokračovat na facebook stránky TV ÓČKO
 • Články
 • Pořady
 • Soutěže
 • Charts
 • Živě
 • Promotion
 • Legendární Bulánci po 20 letech hlásí návrat. Google odhalil nejnovější Android 12

  7. června 2021 19:27
  Máme pro vás pozvánku na nejnovější díl pořadu SMARTmania, který se věnuje novinkám a zajímavostem ze světa technologií. Premiérový díl odvysíláme už dnes v 17:30, tak se nezapomeňte dívat. Případně si můžete naladit reprízy ve středu a v neděli.

  Google představil novou verzi operačního systému Android 12, respektive zatím jen testovací betu – ta finální světlo světa spatří na podzim, ale už nyní víme, na jaké novinky se můžeme těšit. Už je to několik let, co se Google pokusil o unifikaci vzhledu Androidu a jeho aplikací. Material Design, založený především na barvách, přežil až dodnes, avšak Google nyní vycítil, že je čas na změnu. Chystaný Android 12 bude postaven na novém designovém jazyce, který Google pojmenoval „Material You“. Druhá část názvu je velmi důležitá, neboť o vzhledu Androidu 12 a jeho aplikací bude moci rozhodovat sám uživatel.

  Android 12

  O tom, že je v ohebných displejích je budoucnost, pochybuje jen málokdo. Globální pandemie sice rychlý nástup skládacích a ohebných telefonů zbrzdila, to ovšem neznamená, že by se zastavil jejich vývoj. Jihokorejský gigant Samsung je v této oblasti lídrem a podle toho, co tento nedávno představil na akci Display Week, se tohoto titulu jen tak nevzdá.

  V současné době nabízí Samsung dva typy ohebného displeje, tedy větší ze smartphonu Galaxy Z Fold 2, a menší, který nasadil do telefonu Galaxy Z Flip. Mezi nově představenými podobami ohebného panelu přibyl 7,2″ zobrazovač, který lze poměrně překvapivě ohnout na dvou místech. První zařízení s „displejem-harmonikou“ by mohlo být oficiálně představeno už v průběhu příštího roku. Druhou novinkou má být unikátní rolovací konstrukce, která nabídne displej s možností povytažení do většího rozměru. Zní vám to jako sci-fi? Ne tak docela, i tento typ hardwaru by se mohl na pulty obchodů dostat už v příštím roce. Více vám o nových technologiích prozradíme v novém díle pořadu SMARTmania.

  Samsung displej

  A na závěr tu máme ještě jednu herní pecku. Kdo měl na přelomu milénia přístup k počítači, nepochybně zná českou hru Bulánci. Souboje naštvaných polštářů na život a na smrt v uzavřených arénách pro více hráčů zvládly i přes jednoduché mechaniky zabavit na dlouhou dobu. Nyní se po dvaceti letech vrací zpět na scénu v podobě nové hry, která nicméně nemá být pouze remasterem původní verze, ale novým pojetím nestárnoucí klasiky.

  Bulánci

  Novou verzi legendy vývojáři předělají do 3D prostoru s dynamickou změnou denního cyklu a kromě starých známých úrovní se dočkáme také několika nových. Rozšířit se má také počet platforem, na které mají být Bulánci 2.0 k dispozici – kromě počítačů se dočkáme také verze pro konzole a chytré telefony. Hra má vyjít v průběhu příštího roku. Mimochodem, tvůrci od uživatelů na portálu Startovač.cz vybrali už více než 5 milionů korun, původně přitom požadovali desetkrát nižší částku. Tento fenomenální úspěch jen ukazuje, jak moc jsou Bulánci mezi českými uživateli populární.

  Také pro vás máme recenzi Xiaomi Mi 11 Lite 5G, Xiaomi Mi 11 Ultra a nového notebooku Asus ZenBook Flip 13.

  Pokud nestihnete úterní premiéru v 17:30, můžete si SMARTmanii naladit v repríze ve středu ve 14:00, a případně v neděli v 11:00 a 16:00. Záznamy všech odvysílaných dílů naleznete v archivu pořadu. Pořad vzniká ve spolupráci se serverem SMARTmania.cz, kde každý den najdete ty nejnovější trendy a novinky ze světa technologií.

  Související