Óčko

 • Technickou správu Facebookových stránek Óčka zajišťuje společnost La perf.

  Pokračovat na facebook stránky TV ÓČKO
 • Články
 • Pořady
 • Soutěže
 • Charts
 • Živě
 • KNIŽNÍ OKÉNKO - F. Baumgartner: Vesmírný skokan

  17. února 2014 12:01
  Jako každé pondělí nás v Mixxxeru čeká Knížní okénko od Knížního Klubu.

  Felix Baumgartner: Vesmírný skokan - Můj život ve volném pádu

   

  SVĚT MÁ NOVÉHO HRDINU                             

  Dne 14. října 2012 vyrazil Rakušan Felix Baumgartner svým seskokem ze stratosféry dech celému světu. Muž rychlejší než zvuk ve své knize poprvé líčí to, co nemohly ukázat televizní záběry: obavy ze selhání, kdy měl dojem, že neobstojí tváří v tvář výzvám, boj o návrat do týmu, cestu od motomechanika k rizikovému manažerovi – a vypráví také o tom, jak si před každým svým krkolomným seskokem vždy sám zabalil kufr.

   

  Co prožívá člověk, který se řítí hlavou dolů nadzvukovou rychlostí? Co pohání extrémního sportovce Felixe Baumgartnera, který snil o létání už jako malý kluk? Jaké byly nejkritičtější momenty operace Red Bull Stratos a kdy měl v životě největší strach ze smrti? Jak se podílel na jeho úspěšné kariéře vlastní otec?

  Ve své knize Vesmírný skokan  autor líčí svou dobrodružnou cestu vzhůru a lekce, kterých se mu během ní dostalo. Vzpomíná, co prožil se svým prvním učitelem BASE-jumpingu Tracym L. Walkerem, který ho zachránil před jistou smrtí a pravdivě předpověděl, že vášeň pro BASE-jumping připraví jeho žáka o práci, peníze a přítelkyni.  Popisuje klamné triky a maskování během svých raných, většinou ilegálních seskoků, a vysvětluje, proč pro něj byly otázky stylu vždy stejně důležité jako do té doby nebývalé sportovní výzvy.

  Recenze zde: bux.cz/

  Chceš mít knížku doma? Odpověz na soutěžní otázku:

  Z jaké výšky padal Felix Baumgartner?

   

  A) 39 000 m

  B) 38 000 m

  C) Nepadal - lezl po žebříku!

   

  Související