Óčko

 • Technickou správu Facebookových stránek Óčka zajišťuje společnost La perf.

  Pokračovat na facebook stránky TV ÓČKO
 • Články
 • Pořady
 • Soutěže
 • Charts
 • Živě
 • Promotion
 • Kdy se dočkáme ohebného iPhone? Máme pro vás zákulisní informace

  26. ledna 2021 16:30
  Máme pro vás pozvánku na nejnovější díl pořadu SMARTmania, který se věnuje novinkám a zajímavostem ze světa technologií. Premiérový díl odvysíláme už dnes v 17:30, tak se nezapomeňte dívat. Případně si můžete naladit reprízy ve středu a v neděli.

  Zatímco Samsung chystá pro letošní rok již třetí generaci svého ohebného smartphonu Galaxy Fold, Apple zatím s komerčním využitím ohebných displejů vyčkává. V Cupertinu pravděpodobně čekají na významné zlepšení odolnosti ohebných zobrazovačů, přičemž podle posledních spekulací na tom pracují vlastními silami.

  iPhone

  Známý informátor Jon Prosser tvrdí, že Apple má rozpracované dva prototypy – jeden se podobá Galaxy Foldu, druhý véčkovému telefonu Galaxy Z Flip. Na ohebné displeje prý Apple vyvíjí ohebnou formu svého odolného skla Ceramic Shield, pravděpodobně ve spolupráci se společností Corning, která stojí za odolnými skly Gorilla Glass. Stejně jako Samsung bude i Apple používat technologii chemického vyztužení, zatím však není jasné, jak silný tento ohebný „keramický štít“ bude. Tloušťka totiž přímo určuje minimální poloměr skládání. Podle Prossera je zatím vývoj v raných fázích, takže letos se určitě ohebného iPhonu nedočkáme; podle zahraničních zdrojů by mohl přijít až v příštím roce.

  A čím nás tedy překvapí letošní iPhony? Těšit se můžeme na návrat technologie Touch ID. Ta bude mít u letošních iPhonů podobu poddisplejové čtečky otisků prstů, což se zvlášť v tomto období může hodit; technologie Face ID si totiž neumí poradit s rouškami na obličeji. Face ID ale z telefonů nezmizí, Touch ID bude pouze sekundární možností biometrického ověření uživatele.

  Huawei

  Huawei i přes přetrvávající sankce ze strany amerického ministerstva obchodu nadále připravuje nové telefony. Chystají se nové vlajkové smartphony pro první polovinu letošního roku – konkrétně by mělo jít o celou modelovou řadu Huawei P50. My vám v dnešním díle prozradíme další novinky o tomto chystaném smartphonu.

  TCL

  Společnost TCL v rámci virtuálního veletrhu CES ukázala prototypy smartphonů s rolovacím displejem, které vypadají neskutečně prakticky. Rolování v tomto případě probíhá na výšku, takže z relativně kompaktního telefonu o úhlopříčce 6,7 palců je možné se dostat až na 7,8 palců. TCL prý displej tiskne pomocí vlastní inkjet technologie a z toho důvodu je výroba displeje o 20% levnější, než je tomu u klasických displejů. Proto prý nic nebrání masovějšímu použití takovéto technologie. Více vám o této unikátní technologii prozradíme v dnešním díle.

  Také pro vás máme nejpodrobnější recenzi nového Samsungu Galaxy S21 Ultra se 108Mpx foťákem, test chytrého mopu iRobot a recenzi levnější varianty herní konzole Xbox Series S.

  Pokud nestihnete úterní premiéru v 17:30, můžete si SMARTmanii naladit v repríze ve středu ve 14:00, a případně v neděli v 11:00 a 16:00. Záznamy všech odvysílaných dílů naleznete v archivu pořadu. Pořad vzniká ve spolupráci se serverem SMARTmania.cz, kde každý den najdete ty nejnovější trendy a novinky ze světa technologií.

  Související