Óčko

 • Technickou správu Facebookových stránek Óčka zajišťuje společnost La perf.

  Pokračovat na facebook stránky TV ÓČKO
 • Články
 • Pořady
 • Soutěže
 • Charts
 • Živě
 • Promotion
 • Kapela QUEENIE s Michaelem Kluchem odstartovala letní koncerty Pod širým nebem!

  20. července 2020 11:03
  Zatímco loni touto dobou QUEENIE vystoupili vedle Eltona Johna, Stinga, Toma Jonese a dalších, jako vůbec první česká kapela a první tribute band na slavném Montreux Jazz Festivalu, kde v 80. letech vystupovali například samotní Queen, letos odstartovala skupina v čele s Michaelem Kluchem letní ope-air konerty „Pod širým nebem“.

  První z koncertů se konal ve středu na zámku v jihočeském Jindřichově Hradci a byl velmi úspěšný.

  „Zahajovali jsmesymbolicky na místě, kde jsme loňský ročník tohoto turné zakončovali. V loňském roce nás na našich sólo koncertech, kdy nepočítáme různé festivaly a slavnosti, vidělo přes 45 000 diváků. Letos někteří pořadatelé rušili festivaly a dokonce i koncerty umělců zvučných jmen, my jsme odpálili desetikoncertní letní tour, kde nás očekávají tisíce fanoušků,“ říká s nadšením frontman QUEENIE Michael Kluch.

  Jen na zámku v Jindřichově Hradci, kde byla už díky atmosféře historického hradu a zámku skvělá atmosféra, přišlo téměř 1000 diváků.

  Quennie

  Dalšími městy, které budou zastávkou letní tour „Pod širým nebem“, jsou Mikulov, Loket, Praha (Křižíkova Fontána s vodními kompozicemi), Sychrov, Litomyšl, Olomouc, Ostrava a také se představí 2 krát v Brně.

  Letošní tour unikátní české kapely je zajímavé i tím, že kromě obnoveného playlistu veze s sebou kulisy, které téměř 1:1 odpovídají scéně, jenž Queen měli ve videoklipu The Miracle. „Je to vůbec poprvé, co tuto scénu vezeme na open-airové koncerty,“ prozradil Michael Kluch, který byl mj. vloni nominován na Cenu Thálie.

  Diváci se mají opravdu na co těšit. V rámci korona-pauzy už bylo odpočinku dost. My jsme nabití energií, kterou teď předáváme dál našim fanouškům a divákům. A samozřejmě se těšíme na dva zářijové a jeden prosincový unikátní mega koncerty do pražské O2 areny, které budou ve formě a podobě, jaká zde nemá obdoby.

  Quennie

  „Letní open-air koncerty jsou takovým drobným ´předkrmem´ toho, co pak tisíce fanoušků zažijí v pražské Vysočanské hale,“ doplnil Kluch.

  Kromě tradičních písní jako I Want To Break Free, The Show Must Go On, We Are The Champions nebo Bohemian Rhapsody již do playlistu zařazujeme kousky, které budeme hrát v O2, abychom si je tzv. „ohráli“. Zařadili jsme ale také píseň Was It All Worth It, která byla pravděpodobně psána jako případné intro k turné Queen The Miracle.

  Celá kapela je složena z nejšpičkovějších umělců. V čele kapely je frontman Michael Kluch, který svým zpěvem překvapuje diváky po celém světě. Dalšími členy kapely jsou: Martin Binhack - baskytara, Rudy Neumann - kytara, Michal David - klávesy, Petr „Bali“ Baláš – bicí. Celou letošní show svítí přední český mistr světla Lukáš Patzenhauer, který patří do týmu Martina Hrušky (show designer našich koncertů v O2 areně). A již druhým rokem do týmu patří i zvukařská špička Ondřej Martínek (např. Lucie Bílá, Arakain, atd.).

  #TheShowMustGoOn

  Veškeré termíny, místa a časy tour „Léto pod širým nebem“, najdou zájemci na www.queenie.cz

  Quennie

  Související