Óčko

 • Technickou správu Facebookových stránek Óčka zajišťuje společnost La perf.

  Pokračovat na facebook stránky TV ÓČKO
 • Články
 • Pořady
 • Soutěže
 • Charts
 • #POŠLIKOMENT
 • Živě
 • Promotion
 • Hyundai odhalil nový elektromobil. Vypadá jako ze sci-fi filmu

  27. července 2022 17:13
  Máme pro vás pozvánku na nejnovější díl pořadu SMARTmania, který se věnuje novinkám a zajímavostem ze světa technologií. Premiérový díl odvysíláme už dnes v 17:30, tak se nezapomeňte dívat. Případně si můžete naladit reprízy ve středu a v neděli.

  Elektromobily už dávno nejsou jen o Tesle – i ostatní automobilky tvoří premianty v oblasti bateriových vozidel. Korejský Hyundai je jednoznačně jedním z nich. Plně elektrický model Ioniq 5 zatím sklízí úspěchy. Nyní se nám odhalil i jeho nástupce Ioniq 6.

  Hyundai

  Ačkoliv jsme se nedozvěděli mnoho detailů ohledně pohonu nebo baterie, máme dost dobrou představu o designu a některých přednostech nového vozu. Ten je postaven na platformě E-GMP, kterou sdílí se svým předchůdcem Ioniq 5. Z hlediska designu je na první pohled zřejmý důraz na dobrou aerodynamiku. Koeficient odporu vzduchu se podařilo snížit na 0,21, takže i dojezd by měl povyrůst. Ioniq 5 na stejné platformě ujede asi 500 km.

  Hyundai

  V interiéru vidíme dvojici 12″ obrazovek. Ty jsou ale doplněny také fyzickými tlačítky, která Hyundai použil především kvůli lepší bezpečnosti. Rovná podlaha a prostorný interiér zajistí dostatek pohodlí i pro dlouhé nohy. Na výběr bude z 64 možností barevného podsvícení uvnitř vozu. Na některých trzích bude také možnost nahradit klasická zpětná zrcátka moderními kamerami.

  Výroba modelu Ioniq 6 má začít už v příštím měsíci a prvních hotových elektromobilů se dočkáme na začátku příštího roku. O ceně se zatím pouze spekuluje. Aktuální model u nás startuje na ceně 1 119 990 Kč, novinka by se tedy také mohla pohybovat zhruba okolo jednoho milionu korun.

  Máme pro vás také geniální trik na uvolnění místa v telefonu a exkluzivní první dojmy z jednoho z nejsledovanějších smartphonů letošního roku – Nothing Phone (1).

  V případě, že nestihnete úterní premiéru v 17:30, můžete si SMARTmanii naladit v repríze ve středu ve 14:30, a případně v neděli v 14:30 a 17:00. Záznamy všech odvysílaných dílů naleznetev archivu pořadu. Pořad vzniká ve spolupráci se serverem SMARTmania.cz, kde každý den najdete ty nejnovější trendy a novinky ze světa technologií.

  Související