Óčko

 • Technickou správu Facebookových stránek Óčka zajišťuje společnost La perf.

  Pokračovat na facebook stránky TV ÓČKO
 • Články
 • Pořady
 • Soutěže
 • Charts
 • Živě
 • Futuristický smartphone Xiaomi i Huawei s nejasnou budoucností

  8. října 2019 10:11
  Už dnes v 17:30 se můžete těšit na premiéru nejnovějšího dílu pořadu SMARTmania, který se věnuje technologickým novinkám a zajímavostem ze světa chytrých technologií.

  Tentokrát se podíváme na smartphone Xiaomi Mi Mix Alpha, který je jediný svého druhu a garantujeme vám, že žádný takový telefon jste ještě v minulosti neviděli. Výrobci smartphonů se neustále předhánějí v tom, kdo představí telefon s největším poměrem plochy displeje. Ve světě běžné matematiky by bylo maximem 100 procent, ovšem díky zakřiveným displejům a kreativitě výrobců se daří tuto metu překonávat. Nově představený Xiaomi Mi Mix Alpha ji dokonce překonal téměř dvakrát, a to až na hodnotu 180 procent.

  „Nekonečný“ displej Xiaomi Mi Mix Alpha se ohýbá přes boky zařízení a dále se táhne přes celá záda až k černému pruhu, který je domovem pro sestavu fotoaparátů. Rámečky po stranách tak vůbec neexistují. Ten horní a spodní má tloušťku pouze 2,15 mm. Xiaomi se tak chlubí neskutečným poměrem displeje vůči telefonu.

  Ptáte se, k čemu je tohle vůbec dobré? Kromě rozšířeného hledáčku pro fotoaparát je také možné na zadní část displeje „poslat“ informace z dalších aplikací, například ovladače chytré domácnosti nebo cestovní pomocníky pro sledování letů či spojů MHD. Boky panelu pak Xiaomi využívá pro zobrazování notifikací. Displej umí vypínat jednotlivé úseky, takže nikdy nesvítí celý, ale pouze ta část, kterou chcete používat – o tom rozhoduje umělá inteligence.

  Xiaomi Mi Mix Alpha

  Mrkneme se také na špičkový smartphone Huawei Mate 30 Pro; ten láká na špičkovou výbavu a kvalitní sestavu fotoaparátů, které jsou zasazeny do elegantního kruhového fotomodulu. OLED displej oproti loňské generaci narostl na 6,53 palce, vodotěsnost zůstala zachována. Redukci rámečků odnesl sluchátkový reproduktor, na místo něj telefon disponuje funkcí Acoustic Display, kdy zvuk vychází přímo ze samotného displeje.

  Telefon běží na systému Android 10, ale kvůli stále probíhající obchodní válce mezi USA a Čínou v něm nenajdete aplikace a služby Googlu, které jsou pro používání v našich končinách velmi důležité. Ruku na srdce – vy byste snad chtěli telefon bez obchodu Play?

  Huawei se celou situaci snaží vyřešit, nicméně bez chybějící certifikace pro Google služby to nebude mít nijak jednoduché. Doporučená cena byla po přepočtu stanovena na 28 500 Kč, nicméně zda a kdy se objeví na českém trhu, zatím nevíme.

  Huawei Mate 30 Pro

  Také pro tebe máme recenze nejnovějších Apple Watch Series 5, jablečného iPhone 11 a nejvybavenějšího a nejdražšího iPhone 11 Pro.

  Pokud nestihnete úterní premiéru v 17:30, můžete si SMARTmanii naladit v repríze ve středu ve 14:30, a případně v neděli v 9:30 a 15:30. Záznamy všech odvysílaných dílů naleznete v archivu pořadu.

  Pořad vzniká ve spolupráci se serverem SMARTmania.cz, kde každý den najdeš ty nejnovější trendy a novinky ze světa technologií.

  Související