Óčko

 • Technickou správu Facebookových stránek Óčka zajišťuje společnost La perf.

  Pokračovat na facebook stránky TV ÓČKO
 • Články
 • Pořady
 • Soutěže
 • Charts
 • Živě
 • Promotion
 • Finalistky Sanremo Junior CZ/SK přivezly z mezinárodního finále v Itálii několik ocenění

  8. února 2019 13:26
  Začátkem května se v italském městě Sanremo uskutečnil již 10. ročník mezinárodní pěvecké soutěže Sanremo Junior. Do letošního finále se z původních 43 přihlášených zemí probojovalo celkem 22 zemí. Českou republiku reprezentovala Aneta Kalertová a Slovensko Lenka Berkešová.
  Aneta Kalertová a Lenka Berkešová si odvezly několik ocenění.

  Aneta Kalertová a Lenka Berkešová si odvezly několik ocenění.


  Během slavnostního večera vystoupili za doprovodu 32 členného symfonického orchestru finalisté z Argentiny, Arménie, Austrálie, České republiky, Francie, Itálie, Jižní Afriky, Kazachstánu, Makedonie, Malty, Moldávie, Monaca, Panamy, Rumunska, Ruska, Srbska, Slovenska, Slovinska, Španělska, Tanzanie, Ukrajiny a USA. 

  Finále Sanremo Junior


  Pod taktovkou známého dirigenta Enza Capagnoliho, který v minulosti spolupracoval např. s Jose Carrerasem, Lizou Minelli, Andreou Bocellim, zazněly hity jako jsou La Bohéme, O sole mio, Caruso, A million dreams, Milord, Hurt nebo Strangers in the night.

  Finále Sanremo Junior


  Absolutní vítězkou festivalu se stala Mariia Korolova z Ukrajiny, která zazpívala francouzskou píseň Comment vivre sans toi.

  Za Českou republiku se mezinárodního finále zúčastnila třináctiletá Aneta Kalertová z Mníšku pod Brdy, která zazpívala píseň The Climb od Miley Cyrus a získala speciální ocenění komise. 

  “Sanremo jsem si moc užila. Byla to pro mě nejen nezapomenutelná zkušenost, ale i krásný výlet. Poznala jsem hodně zajímavých lidí a věřím, že s některými finalisty budeme i nadále v kontaktu,” řekla o soutěži.

  Českou republiku reprezentovala Aneta Kalertová a Slovensko Lenka Berkešová.


  Aneta navštěvuje ZUŠ Řevnice - obor sólový zpěv, jazzový a popový zpěv u Miriam Bayle. Kromě zpěvu se věnuje současnému a klasickému tanci. Má zkušenosti v pěveckých soutěžích. Ráda posluchá pop, jazz a muzikálové melodie. Oblíbenými interprety jsou Lana Del Rey, Beyoncé, Nina Simone, Michael Bublé. Jejich písničky i ráda zpívá. 

  Slovensko reprezentovala dvanáctiletá Lenka Berkešová z Levic, která zazpívala písničku How Far I’ll Go z filmu Odvážná Vaiana a odnesla si také speciální ocenění komise a cenu studentů uměleckých škol.

  Lenka navštěvuje ZUŠ Levice - obor zpěv a klavír. Má zkušenosti s vystupováním na různých akcích. Poslouchá nejvíce pop. Mezi její oblíbené interprety patří Ariana Grande a Imagine Dragons. Ráda zpívá písničky od Mariky Gombitové, Dary Rolins nebo Zuzany Smatanové.

  Českou republiku reprezentovala Aneta Kalertová a ze Slovensko Lenka Berkešová.


  Pěvecká soutěž pro sólisty ve věku 6-15 let byla založena v roce 2009. Inspirací pro tuto soutěž byl známý festival Sanremo, který se již od roku 1951 pořádá každoročně v lázeňském městě Sanremo v Ligurii. Česká republika i Slovensko se oficiálně této soutěže účastní již třetím rokem. 

  Poprvé nás tam reprezentovala tehdy jedenáctiletá Kristýna Petráková. V roce 2017 pak z Grand finále přivezla střibro Nela Duchačová. Minulý ročník byl pak velmi úspěšný pro Slovenskou republiku. Margareta Ondrejková přivezla z Grand finále první místo. Česká finalistka Sofie Fiurášková získala speciální ocenění poroty.

  Letos přijely své země reprezentovat vítězky národního kola, které proběhlo v únoru v pražském divadle Hybernia.

  Tam byl tématem film a muzikál. Se slavnými světovými melodiemi během večera vystoupilo za doprovodu Bon Art Pops Orchestra celkem 10 finalistů z České republiky a 3 ze Slovenska.

  Jejich vystoupení na letošním druhém ročníku hodnotila porota složená z takových osobností, jako jsou Helena Vondráčková, Miro Žbirka, Marta Jandová, Ondřej Soukup, Tereza Tobiášová (TV Očko), Janis Sidovský, Katarína Knechtová, Pavel Vítek, Tereza Kavecká, Marek Ztracený, Miroslav Michálek (Frekvence 1), Miloslav Zýka (Universal Music) a předsedkyně poroty a výkonná ředitelka Kühnova dětského sboru Michaela Anna Dobrovolná.

  Hvězdná porota soutěže Sanremo Junior CZ/SK

  Hvězdná porota soutěže Sanremo Junior CZ/SK


  Finalisté z minulých ročníků vystoupili na festivalu Soundtrack Poděbrady 2017, Nela Duchačová ( 2017) a Kristýna Petráková (2016) byly hosty na narozeninovém koncertu Leony Machálkové. Adélku Řehořovou si vybral Martin Chodur pro svůj Vánoční koncert.

  Sanremo Junior CZ/SK


   V minulém roce pak získala Kiki Petráková soli v muzikálu Shreck, Petr Cemper získal po svém finálovém vystoupení v Hybernii roli v muzikálu Noc na Karlštějně. Sofie Fiurášková ( 2018) a Michaela Mervartová (2017) vystoupili s velkým úspěchem na akci Dance Divas na Křižíkově fontáně v Praze.

  Fotogalerie

  Co ty na to?

  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 13:26 sobota 8. června 2019. Anketa je uzavřena.

  • 58
   SUPER
  • 58
   WTF
  • 48
   LOL
  • 45
   LOVE
  • 44
   FAIL
  • 37
   OMG

  Související