Óčko

 • Technickou správu Facebookových stránek Óčka zajišťuje společnost La perf.

  Pokračovat na facebook stránky TV ÓČKO
 • Články
 • Pořady
 • Soutěže
 • Charts
 • #POŠLIKOMENT
 • Živě
 • Promotion
 • Areál Monínec: v nabídce najdete sportovní i kulturní využití, krásné zážitky i ubytování!

  20. července 2020 10:44
  Přemýšlíte, kam vyrazit na dovolenou kousek od hlavního města? Ideální volbou je Monínec.

  Areál Monínec

  Areál Monínec, leží jen zhruba hodinu jízdy od hlavního města. Najdete ho na Javorové skále 70 km jižně od Prahy na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje nedaleko města Sedlec-Prčice. Monínec už dávno není pouze lyžařským areálem. V létě návštěvníci areálu ocení hlavně velké množství cyklotras a výletů v okolí, ale také zábavné atrakce přímo v areálu. Mezi ně patří například bikepark s několika trasami vhodnými jak pro zkušené bikery, tak pro začátečníky, děti i ženy. Vedle ježdění na zhruba 2,5kilometrové bikové trati je zde řada dalších příležitostí pro zábavu i odpočinek.

  Monínec

  Ubytování
  Areál nabízí hned několik možností ubytování. Tříhvězdičkový Hotel Monínec*** s wellness centrem, novou budovu Javorka, penzion Čertovka s přátelskými cenami pro nízkorozpočtové cestování, nebo apartmány, které je možné využít v zimě i v létě. Snídaně, obědy i večeře zajišťuje vyhlášená restaurace přímo v hotelu, pro občerstvení během zábavy v Aktivity parku určitě využijete i samoobslužnou restauraci alpského typu M2 v dolní části areálu.

  Aktivity park
  V dolní části areálu u restaurace M2 mohou návštěvníci navštívit Aktivity park Monínec. V parku můžete vyzkoušet kuličkovou dráhu, vodní maxiskluzavku, tubing, trampolínu, lukostřelbu, discgolf či bungee running. Nechybí však ani lanový park a půjčovna elektrokol. Jen několik málo desítek metrů odsud je vzdálený Pilský rybník, kde je pro návštěvníky připravena možnost využití aquazorbingu, ježdění na paddle boardech či na voru.

  Monínec

  Provozní doba Aktivity parku:

  Od 1.7. do 31.8. otevřeno denně od 10 do 17 hodin.

  Terasy Monínec

  Novou atraktivní součástí hotelu jsou Terasy Monínec s venkovním bazénem, dětským hřištěm a Café barem. Navíc z navazujících teras si můžete vychutnat svou kávu a zároveň dohlížet na své ratolesti hrající si na hřišti.

  Wellness Monínec

  Přímo v Hotelu Monínec najdete krytý bazén včetně vířivky a sauny. To vše včetně nejkrásnějšího výhledu v Čechách – přímo do údolí Českého Meránu.

  Monínec

  Přírodní koupaliště
  Na Pilském rybníku je zároveň všem zdarma k dispozici opalovací louka a vyhlídkové molo nebo dětské hřiště. Zahrát si tu můžete i volejbal či nohejbal. Hlad a žízeň zaženete přímo v kiosku na koupališti.

  Monínec

  Naučná stezka Včely a mravenci
  Na trase mezi restaurací M2 a Hotelem Monínec je pak 1,5 kilometru dlouhá naučná stezka Včely a mravenci. Na osmi stanovištích se nachází celkem 16 informačních panelů, které přehlednou a ucelenou formou seznamují se zajímavostmi lokality.

  Lanová dráha, Bikepark a Family trail

  Monínec nabízí trať jak pro zkušené bikery, tak i lehčí trail, který je vhodný ať už pro méně zkušené, nebo více opatrné jezdce, tak i pro malé začátečníky.

  Provozní doba:

  Od 1.7. do 31.8. vždy ST,PA-NE včetně svátků od 10 do 17 hodin.

  Monínec

  Golf Čertovo Břemeno

  Golf klub Čertovo břemeno patří k moderním a oblíbeným golfovým hřištím v ČR. Kromě osmnácti jamkového hřiště je k dispozici i tréninková část. Můžete absolvovat i výuku golfu pod zkušeným trenérem. Od Monínce je vzdálen 2 km pěšky, anebo 4 km autem.

  Koně

  Kousek nad Moníncem najdete koňskou farmu Diagonála Ypsilon. Rozlehlá farma se pyšní velkým stádem huculů. Leží pod skalním útvarem Čertovo břemeno, v zapadlé vísce Cunkov. Nabízí vyjížďky do okolí, výuku na jízdárně, vodění dětí nebo vyjížďky kočárem

  Monínec
  Monínec
  Monínec

  Co ty na to?

  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 10:44 úterý 17. listopadu 2020. Anketa je uzavřena.

  • 25
   WTF
  • 24
   SUPER
  • 24
   LOVE
  • 22
   LOL
  • 22
   FAIL
  • 21
   OMG

  Související