Areál Monínec nabízí zábavu, sport i skvělé ubytování za perfektní ceny!

17. července 2020 17:30
Monínec už dávno není jen lyžařským areálem. V létě návštěvníci ocení velké množství cyklotras a výletů v okolí, ale také zábavné atrakce přímo v areálu. Členové iDNES Premium mohou získat ubytování na 5 až 7 dní za velmi výhodnou cenu.

Areál Monínec je hodně spojován s lyžováním, ale jde o skvělé místo na návštěvu i v létě. Monínec leží jen zhruba hodinu jízdy od hlavního města. Najdete ho na Javorové skále 70 km jižně od Prahy na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje nedaleko města Sedlec-Prčice.

Na Facebooku ÓČKA právě začala soutěž o rodinné pobyty se snídaní na dvě noci, wellness zdarma, lanová dráha zdarma a pro děti vstupenka do aktivity parku.

Monínec

V létě výlety, ale i spousta zábavy v areálu

Cyklotrasy a výlety v okolí jsme již zmiňovali, ale teď se zaměříme na samotný areál. Navštívit tam můžete bikepark s několika trasami vhodnými jak pro zkušené bikery, tak pro začátečníky nebo Family Trail pro rodiny. Vedle ježdění na zhruba 2,5 kilometrové bikové trati je zde řada dalších příležitostí pro zábavu i odpočinek.

V dolní části areálu u restaurace M2 mohou návštěvníci navštívit Aktivity park Monínec. V parku můžete vyzkoušet kuličkovou dráhu, vodní maxiskluzavku, tubing, trampolínu, lukostřelbu, discgolf či bungee running. Nechybí však ani lanový park a půjčovna elektrokol. Jen několik málo desítek metrů odsud je vzdálený Pilský rybník, kde je pro návštěvníky připravena možnost využití aquazorbingu, ježdění na paddle boardech či na voru. Zároveň všem zdarma k dispozici opalovací louka a vyhlídkové molo nebo dětské hřiště. Zahrát si tu můžete i volejbal či nohejbal. Hlad a žízeň zaženete přímo v kiosku na koupališti.

Monínec

Wellness, naučné stezky nebo golf

Novou atraktivní součástí hotelu jsou Terasy Monínec s venkovním bazénem, dětským hřištěm a Café barem. Navíc z navazujících teras si můžete vychutnat svou kávu a zároveň dohlížet na své ratolesti hrající si na hřišti. Přímo v Hotelu Monínec najdete krytý bazén včetně vířivky a sauny. To vše včetně nejkrásnějšího výhledu v Čechách – přímo do údolí Českého Meránu.

Na trase mezi restaurací M2 a Hotelem Monínec je pak 1,5 kilometru dlouhá naučná stezka Včely a mravenci. Na osmi stanovištích se nachází celkem 16 informačních panelů, které přehlednou a ucelenou formou seznamují se zajímavostmi lokality.

Monínec

Hrajete rádi golf? I pro vás se něco najde. Golf klub Čertovo břemeno patří k moderním a oblíbeným golfovým hřištím v ČR. Kromě osmnácti jamkového hřiště je k dispozici i tréninková část. Můžete absolvovat i výuku golfu pod zkušeným trenérem. Od Monínce je vzdálen 2 km pěšky, anebo 4 km autem.

Co získají členové iDNES Premium?

Máme pro vás dva exkluzivní ubytovací balíčky, které mohou získat pouze členové iDNES Premium a mohou na nich ušetřit podle množství ubytovaných lidí i více než 10 tisíc korun!

Zakoupit si můžete balíček ubytování na 5 dní, ale zaplatíte pouze 4 dny. Další možností je pak ubytování na 7 dní, ale zaplatíte pouze za 5 dní. Díky kódu pro členy iDNES Premium ještě o 700 Kč levněji, než najdete kdekoli jinde.

Monínec
Monínec
Monínec
Monínec

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:30 sobota 14. listopadu 2020. Anketa je uzavřena.

 • 28
  SUPER
 • 27
  LOL
 • 27
  OMG
 • 26
  LOVE
 • 25
  WTF
 • 25
  FAIL

Související

HLASUJTE V KITKAT ÓČKO CHART