Óčko

 • Technickou správu Facebookových stránek Óčka zajišťuje společnost La perf.

  Pokračovat na facebook stránky TV ÓČKO
 • Články
 • Pořady
 • Soutěže
 • Charts
 • #POŠLIKOMENT
 • Živě
 • Promotion
 • Apple to zatím nedokázal, kutilové z Číny ano. Takhle vypadá první iPhone s ohebným displejem!

  30. listopadu 2022 9:52
  Zatímco Samsung letos představil již čtvrtou generaci svých ohebných smartphonů, Apple se zatím ohýbání iPhonů brání. Na internetu sice existuje spousta konceptů, jak by mohly skládací smartphony z Cupertina vypadat, avšak byly k vidění pouze na obrázcích. Čínští kutilové ale zašli mnohem dále a jablečný smartphone s pantem skutečně vyrobili. Příběh je to skutečně fascinující.

  Autoři se pro tvorbu rozhodli využít původní displej z iPhonu, respektive jeho zobrazovací vrstvu, kterou lze po odstranění několika vrstev včetně krycího skla také ohnout. Tento proces je ale extrémně složitý a kutilové při něm zničili celkem 36 displejů. Až na 37. pokus se jim vrstvu zobrazovače povedlo vypreparovat. V dalším kroku bylo zapotřebí umístit ohebný displej do vhodného těla. Volba padla na Motorolu Razr, která displej ohýbá kapkovitým způsobem s velkým rádiusem zaoblení, což je pro panel vyextrahovaný z iPhonu příznivější.

  Foldable iPhone

  Následně totiž přišla řada na otázku rozmístění komponent. Na to pochopitelně nejsou útroby iPhonu navržené, takže bylo nutné rozhodnout, které budou umístěné do horní části, které do spodní a které se vynechají úplně. Tato fáze připomínala oblíbenou hru Tetris. Černého Petra nakonec dostalo bezdrátové nabíjení, část sestavy reproduktorů a významný kus akumulátoru. K propojení komponent v horní a spodní části bylo pochopitelně nutné použít ohebné kabely. Poslední krok spočíval v osazení všech komponent do těla. Šasi si Číňané vytiskli na 3D tiskárně, tudíž výsledek nebyl tak kvalitní, jako by telefon vyjel z továren Foxconnu, nicméně po téměř roce si mohli tvůrci blahopřát – první funkční iPhone s ohebným displejem byl na světě. Celé dílo je pochopitelně zatížené spoustou kompromisů, nicméně kutilům se povedl skutečně husarský kousek a ještě navíc dokázali předběhnout samotný Apple. Zajímá vás, jak takový iPhone vypadá doopravdy? Mrkněte se na nový díl našeho pořadu, kde vám ho ukážeme.

  Infinix Zero Ultra

  Na český a slovenský trh před nedávnem vstoupila čínská značka smartphonů Infinix se svým vlajkovým modelem Zero Ultra, který běží na systému Android 12 doplněným o vlastní uživatelské prostředí s celou řadou bonusových funkcí. Mezi největší lákadla patří 200Mpx fotoaparát s optickou stabilizací obrazu a extrémně rychlé 180W nabíjení, díky němuž telefon z nuly na sto dobijete za pouhých dvanáct minut, což můžeme potvrdit z vlastní praxe. Přední straně dominuje prostorný 6,8palcový AMOLED panel s Full HD+ rozlišením, 120Hz obnovovací frekvencí a slušnou čitelností na venkovním sluníčku. Navíc má mírně zaoblené okraje, takže se v ruce velmi dobře drží.

  Audi SQ8

  Také jsme pro vás otestovali nové Audi SQ8, které v nás zanechalo pořádně divoké dojmy. Samozřejmě v tom nejlepším slova smyslu.

  V případě, že nestihnete úterní premiéru v 17:30, můžete si SMARTmanii naladit v repríze ve středu ve 14:30, a případně v neděli v 14:30 a 17:00. Záznamy všech odvysílaných dílů naleznete v archivu pořadu. Pořad vzniká ve spolupráci se serverem SMARTmania.cz, kde každý den najdete ty nejnovější trendy a novinky ze světa technologií.

  Související