Óčko

 • Technickou správu Facebookových stránek Óčka zajišťuje společnost La perf.

  Pokračovat na facebook stránky TV ÓČKO
 • Články
 • Pořady
 • Soutěže
 • Charts
 • Živě
 • Óčko pomůže vybrat mladé pěvecké talenty! Soutěž Sanremo Junior CZ jde do finále!

  1. prosince 2017 0:37
  Během října proběhly v pražském divadle Hybernia konkurzy do soutěže Sanremo Junior CZ. Zúčastnilo se jich přes 100 nadějných mladých zpěváků a zpěvaček ve věku 6-14 let. Do finále, které proběhne v únoru, postoupilo 8 zpěvaček a 2 zpěváci. V porotě zasedne i hudební boss Óčka Michal Klein.

  ČTI TAKÉ:  AŤ ŽIJE OPTICKÁ ILUZE! JAK MŮŽOU VYPADAT DVA PSI NA JEDNÉ FOTCE?

  Sanremo Junior CZ


  Všichni finalisté se teď pod dohledem odborníků připravují na finálový večer, který proběhne v divadle Hybernia 21. února. Vystoupí tu za doprovodu Bon Art Pops Orchestra.

  Odborná porota, v níž zasedne i hudební boss Óčka Michal Klein, na finálovém galavečeru vybere vítěze, který pojede reprezentovat naší zemi do italského lázeňského města Sanremo.

  Fotogalerie

  Celým večerem v pražské Hybernii bude stejně jako minulý rok provázet Jan Čenský. “Spolupracuji na různých projektech, nicméně být součástí cesty do pěvecké soutěže Sanremo Junior, je opravdu potěšení. Profesionální přístup, zázemí a odborní poradci několik měsíců připravují malé zpěváky, kteří jsou pro mě samotného profíky už teď. Když jsem viděl co všechno jsou schopni vydržet a koncentrovat se, mohu jen tleskat. Je mi nesmírnou ctí, že jsem byl i letos osloven ke spolupráci a těším se na nové talenty. Všem držím pěsti,“ říká Čenský.

  Sanremo Junior CZ

  Sanremo Junior CZ

  Hlasovou přípravu má na starosti Hlasová poradkyně Kühnova dětského sboru Eliška Hrubá Toperczerová: „Hlasová příprava? To je na dlouhé povídání…Ve zkratce? Nikdy nechci nikoho předělat k obrazu svému! To by nebylo dobré …pro nikoho. Musíme najít společnou řeč, snažím se vždy podpořit to, co je v dítěti a v jeho hlase nejlepší. 

  Sanremo Junior CZ

  Sanremo Junior CZ

  Pokouším se technicky pomoci tak, aby to nebylo jen na chvíli, nabízím každému varianty ke zlepšení obecně… to je opravdu těžké popsat pár větami… vždy se snažím naučit své žáky používat svou energii a nepoužívat tlak těla. 

  Technika, kterou používám já sama, ale i jako pedagog, je na bázi naprosté lehkosti. Dále důležité je, aby interpret věděl, o čem zpívá a dokázal svou píseň prožít tak, aby prožitek „došel“ k posluchačům. Vždy jsem ráda, když vidím, jak mi žáci „rostou“ pod rukama,“ říká.

  Fotogalerie


  Soutěž Sanremo Junior patří mezi nejprestižnější mezinárodní dětské soutěže pro sólové zpěváky a zpěvačky (pop, rock, jazz, folk, vážná hudba) ve věku od 6 – 15 let. Od roku 2016 se Sanrema Junior účastní i Česká republika, kterou poprvé reprezentovala tehdy jedenáctiletá Kristýna Petráková. Více o soutěži najdeš zde.

  Letos v květnu se finále v lázeňském městě zúčastnila vítězka Sanremo Junior CZ Nela Duchačová, která se na Grand finále ve světoznámém divadle Ariston umístila jako druhá. 

  Dětská pěvecká soutěž byla založena v roce 2009. Inspirací pro tuto soutěž byl známý Festival Sanremo, který se již od roku 1951 pořádá každoročně v lázeňském městě Sanremo v Ligurii. První ročníky pořádal rozhlas, od roku 1955 i televize. Festival byl inspirací pro soutěž Eurovize. Sanremo Junior se koná pod záštitou nejen města San Remo, ale i Dětského fondu OSN – UNICEF.

  Sanremo Junior CZ
  Související