Óčko

 • Technickou správu Facebookových stránek Óčka zajišťuje společnost La perf.

  Pokračovat na facebook stránky TV ÓČKO
 • Články
 • Pořady
 • Soutěže
 • Charts
 • Živě
 • MÁŠ KAPELU? ÓČKO ROZJÍŽDÍ G2 BAND ACADEMY!

  24. března 2016 10:31
  Největší letošní projekt hudební televize ÓČKO dá příležitost třem mladým talentovaným kapelám, které za podpory hudebních osobností na vlastní kůži zažijí, co obnáší cesta na vrchol scény! Máš kapelu? Přihlas se i ty!


  VÝZVA! PŘIHLAS SE DO G2 BAND ACADEMY:

  G2 Band Academy je celoroční projekt pro začínající muzikanty, kteří se chtějí posunout v kariéře. Tři vybrané kapely budou získávat know-how od expertů a dostanou prime-time na obrazovkách a sociálních sítích ÓČKA. Každá kapela projde několika hudebními úkoly a díky kontu G2 finanční prostředky na nahrání svého prvního profi singlu i natočení videoklipu. Nakonec je čeká to nejlepší. Stage. Cesta kapel totiž vyvrcholí koncertem v Lucerna Music Baru v listopadu letošního roku.


  „Máme rozhodně jiný přístup, než jsou donekonečna omýlané talentové estrády a hra na velkou televizní show. Půjde totiž o netradiční pohled do zákulisí hudební scény prostřednictvím mladých kapel, kterým pomůžeme ve vstupu do hudební branže,” poznamenává Alexandr Guha, šéfdramaturg ÓČKA.

  Nedílnou součástí všech pořadů bude též  audiokomentář s patřičným nadhledem, roli průvodce vysílání na ÓČKU se totiž ujme populární internetový bavič Kovy.

  Ambasadorem projektu a mentorem vybraných adeptů bude Michal „Majkláč“ Novák, talentscout, kytarista a též zakladatel portálu Bandzone.cz. „Projekt  je pro mě dalším krokem, jak zvýšit povědomí o principech prostředí hudební scény a urychlit tak mnoha kapelám jejich cestu vzhůru. Je to pro mě velká výzva, ale také zodpovědnost,“ popisuje Majkláč a jedním dechem dodává: „Už teď se nemohu dočkat na progres, který během intenzívních měsíců zúčastněné kapely zaznamenají.”

  Mezi experty, kteří budou průběžně hodnotit, jak se které kapele daří, se objeví respektované osobnosti domácí hudební scény. Podělí se o své zkušenosti a kapelám předají cenný feedback. Jejich jména budeme postupně odhalovat na www.g2bandacademy.cz.

  Projekt G2 Band Academy přináší ÓČKO opět v kooperaci s kontem G2 od Komerční banky, se kterým spolupracovali na úspěšné sérii akustických koncertů G2 Acoustic Stage. “Moc se těšíme na to, jak si mladé kapely povedou a třeba se nám podaří být u zrodu nové hvězdy. Jsme sice velká banka, ale sny chceme a umíme plnit i mladé generaci,“ říká Kateřina Šušáková z Komerční banky.

  Partnerem projektu G2 Band Academy je konto G2 od Komerční banky.

  Související