Óčko

 • Technickou správu Facebookových stránek Óčka zajišťuje společnost La perf.

  Pokračovat na facebook stránky TV ÓČKO
 • Články
 • Pořady
 • Soutěže
 • Charts
 • Živě
 • FILMOVÉ CENY ARTUR! Pošli svůj krátký film a vyhraj zrcadlovku Canon!

  21. února 2016 15:21
  Téma pro měsíc březen je konečně tady! A je to... SCI-FI, ve kterém musí zaznít spojení „měřič intergalaktického víření“! Ve hře jsou opět zrcadlovky od Canonu. Únorového vítěze vyhlásíme v úterý 23. 2. po Filmshotu!

  Je tu vyhlášení soutěžního zadaní pro měsíc březen! Jaký žánr je ve hře a jaká věta musí tentokrát zaznít ve tvém krátkém filmu?

  Pozor, únorového vítěze vyhlásíme v úterý 23. 2. po Filmshotu.

  Je tu druhý ročník filmových cen Artur! Každý měsíc vyhlásíme v televizi a na webu ÓČKA filmový žánr. Ty nejlepší krátké filmy (stopáž je 3-5 minut), které splní všechna pravidla, vybereme do televizního vysílání v úterý hned po pořadu Filmshot a též na webu. Všechny odvysílané snímky hodnotí odborná porota a každý měsíc zvítězí jeden film – tvůrci získají hodnotnou cenu od Canonu. Všechny úspěšné filmy navíc postupují do velkého finále v červnu 2016, kdy se budou udílet ceny v jednotlivých filmových kategoriích. Jak dopadl minulý ročník se podívej: tady

  ZADÁNÍ PRO MĚSÍC BŘEZEN:
  Žánr: sci-fi
  Ve filmu musí zaznít: „měřič intergalaktického víření“
  Nejzazší termín odevzdání: 21. 3. do 12:00 hodin.

  Film k nám můžeš donést osobně, nebo zaslat poštou na adresu: ÓČKO, MAFRA, Karla Engliše 519/11, Praha 5, 150 00; nebo poslat odkaz ke elektronickému stažení na adresu artur@ocko.tv

  Součástí odevzdání je vyplněný producentský protokol, který najdeš zdeKompletní pravidla: tady.  
   
  Vítězný film měsíce vzejde vždy z průměru procentuálního hodnocení od našich porotců:

  Marta Ferencová


  Slovenská režisérka, která začínala u hudby a divadla. Úzce spolupracovala s TV JOJ a Markízou. Z televizní režie přesedlala na filmovou, v současné době dokončuje výpravnou pohádku Řachanda.

  Martin Pomothy

  Původně filmový publicista, dnes především zakladatel a ředitel populární ČSFD.cz. Od roku 2002 žije v Praze, kterou považuje za svůj domov. Rád cestuje, nikdy nevlastnil televizi ale vždy projektor a plátno. Filmový “všežrout" a hobbyholik, kreativec s bohémskou duší, jehož životním krédem je “Být užitečný a užívat si. Neustále."

  Iva Hejlíčková

  Je programovou ředitelkou Letní Filmové Školy v Uherskem hradišti a Asociace českých filmových klubů. Dlouhých 18 let byla také šéfredaktorkou filmového měsíčníku Cinema.

  Archiv odvysílaných filmů najdeš: tady

  Kompletní výsledky prvního ročníku Artura 2014/2015 najdeš: tady.
  Související